Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bira sanayi atık suyu arıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında emre__can tarafından paylaşıldı.

1. emre__can

emre__can CMNet Üyesi

arkadaşlar acilen bira sanayi atık suyu arıtımı ile ilgili belgelere ihtiyacım var daha önceden uygulanmış projeler vs olabilir yardımlarınız bekliyorum kolay gelsin herkese

Bira sanayi atık suyu arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme ve kullanma suyu arıtımı

Arkadaşlar daha önce grubada sormuştum ama çok istediğim cevapları alamadım :) İçme ve kullanma sualrın arıtımı, kimyasal kullanımı ,RO gibi konularla ilgili nette kaynak aramaktayım, makale , teknik doküman gibi. Okuldayken bu konuları içeren Çevre kimyası kitbamız vardı ama işteyken netten yararlanabilecğim kaynakları arıyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
  2. İçme Suyu Arıtımı Projesi

SDÜ. Çevre Mühendisliği Bölümü 3.sınfta yapmış olduğum içme suyu arıtımı projemi çizimleri ve hesaplarını ekledim. Umarım faydalı olur..
  3. Deniz Suyu Arıtımı

Merhaba benim sorum acaba deniz suyu ne kadar ve nasıl arıtılabilir.Ve içilecek durumda olurmu herhangi bir kimyasal madde eklenirmi.Şimdiden tesekkürler
  4. Krom sanayi atıksu arıtımı

Elinde, Krom sanayi Atıksularının arıtımı için bana yol gösterecek dökümanı olan var mı ?
  5. Proses suyu arıtımı

Arkadaşlar Merhaba, demir dışı metal üretiminden kaynaklı oluşan proses suyunun kimyasal olarak arıtımını yaptıktan sonra, bu su toz oluşumunu engellemek için sulamada kullanmak istenirse hangi parametrelere göre desarj etmemiz gerekir? İçme ve kullanma suyu standartlarına mı indirmek gerekir? Yoksa SKKY Tablo 7.1!deki parametreleri sağlamak yeterli midir?Yardımcı olursanız sevinirim...