Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Birim Dönüşüm Tabloları, Formüller ve Referanslar

Konu, 'İngilizce Kitap Tanıtımları' kısmında Melike İlbilgi tarafından paylaşıldı.

1. Melike İlbilgi

Melike İlbilgi CMNet Üyesi

Carnot çeviriminden- ısı transfer formüllerine, civata-somun ölçülerinden- metallerin galvanizlenme yeteneklerine, gürültü hesap formüllerinden-termodinamik yasalarına kadar; aklınıza bile gelmeyecek sayısız dönüşüm tablosu, formül ve açıklama bir arada..
    Uzunluk, ağırlık, sıcaklık, basınç, yoğunluk, periyodik tablo vb. konuların var olduklarını saymaya lüzum bile görmüyorum.. :)
    Her mühendisin arşivinde mutlaka bulunmalı..!

Not: Konuyu nereye açmam gerektiğine karar veremedim. Bu da bir nevi ingilizce birim dönüştürme kitabı (cep kitabı) sayılır. :rolleyes: Uygun değilse konuyu taşır mısınız?

Ekli Dosyalar:

benkimya bunu beğendi.
Birim Dönüşüm Tabloları, Formüller ve Referanslar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. T.C. Çevre ve şehircilik bakanlığı 2012 yılı birim fiyatı

04/07/2011 tarihli ve 27984 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 644 sayılı KHK ile kurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Merkez ve Taşra Teşkilatı Döner Sermaye Hesap Numaraları değişmiştir. 02/08/2011 tarihi itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye Hesaplarına Yatırılan Belgelere ilişkin Fatura Bilgi Formu ve dekont örneğinin Fatura Kesimi için Döner Sermaye İşletmesi...
  2. 2012 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Birim Fiyat Listesi

Merhaba Arkadaşlar, Yardımcı olacağını düşündüğüm Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2012 yılına ait birim fiyat listesini yüklüyorum. Burada Geçici Faaliyet Belge bedelleri, İzin ve Lisansların ayrı ayrı ücretleri ve kodları yazmakta. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sorumlu olduğu bütün konularla alakalı birim fiyatları da öğrenebilirsiniz.
  3. Birim Çevirimi Yardım!

Arkadaşlar öncelikle merhabalar; BOI = 350 mg/L ise BOI yükü kaç kg/gün ? KOI = 1.500 mg/L ise KOI yükü kaç kg/gün ? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  4. Hurda metal birim fiyatları ortalama nedir?

Merhaba; Şantiye sahamızda oluşan bir dolu metal hurdası var. Şimdi şantiye şefi bunları satalım artık dedi. hatta şu anda bir firma ile görüştüğünü söyledi. Bu hurda metalleri alan firmadan ne gibi belgeler talep etmem gerekli? Eğer firmanın herhangi bir lisansı yok ise ne gibi sorunlar olur? ayrıca ton başına ortalama birim fiyatlar hakkında fikri olan var mı?
  5. 2013 yılı döner sermaye birim fiyat listesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye Birim Fiyat Listesi