Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

birleşik denetim cezası

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sefikisler tarafından paylaşıldı.

1. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba,

firmamızda nisan ayında yapılan birleşik denetleme sonucu firmanın çevre görevlisi olmamasından ötürü idari para cezası kesilmişti. tebligat elimize yeni geçti tahsil edilmesi gereken cezanın ödemesi nasıl olacaktır? birde bu konuda ilgili mal müdürlüğü diyor burda belirtilmek istenen mal müdürlüğü bölge kaymakamlığı mı yoksa valilik midir?
    teşekkür ederim

2. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Cevap: birleşik denetim cezası

ne kadar ceza ödeyeceksiniz??

3. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

5696 tl

4. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

mal müdürlüğü ise bulunduğunuz yerin müdürlüğüdür...

5. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

peki ceza yatırıldıktan sonra bakanlık çevre yönetimi genel müdürlüğüne herhangi bir bildirim yapılacakmıdır?

6. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

yanılmıyorsam yatırdığınıza dair belgeyi gönderiyorsunuz olmadı mal müdürlüğüne sorarsınız...belgeyi saklayın kopyasını yada aslını...

7. sefikisler

sefikisler CMNet Üyesi

tesekur ederim

8. contaminant

contaminant CMNet Üyesi

çevre kanununda madde 25 te açıklama vardır. ceza yemiş bir şirketin çevre görevlisi olarak diyebilirim ki malesef yönetmelik hükümlerine çok uyulmuyor. örneğin bir denetim yapılıyor, 9 ay sonra bakanlıktan ancak karar çıkıyor, tebliğ tarihi de 10 ayı buluyor. cezayı erken öderseniz indirim yapılıyor. makbuzu mutlaka saklayın.

birleşik denetim cezası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Birleşik çevre denetimi

yaklaşık bir hafta sonra tesisimizde birleşik çevre denetimi olacaktır. bu denetim hakkında bilgisi olan var mı? nelere dikkat ediliyor_?
  2. Baş Mühendis Hapis cezası aldı

Yunanistandan ünlü armatör George Economou’nun Cardiff Marine denizcilik şirketine ait gemiye denizi kirletmekten dolayı $2.4m ceza verilmişti. Yağ kayıt defterine yanlış kayıt girerek denize illegal petrol boşaltan Cardiff Marine ait Capitola isimli dökmeci Amerikan adalet bakanlığı tarafından alınan karar gereği USD2.4mil ödemenin yanı sıra Dimitrios Grifakis, isimli 57 yaşındaki baş...
  3. BP Çevre Cezası

İngiliz petrol şirketi BP, ABD'nin Texas Eyaleti yönetimine 50 milyon dolar çevre kirliliği cezası ödeyecek. 2005 yılında 15 kişinin öldüğü bir patlamanın da meydana geldiği BP rafinerisinde, hava kirliliği kurallarının ihlal edilmesi nedeniyle şirketin 50 milyon dolar ödemesine karar verildi. BP şirketi ile Texas Eyaleti arasında varılan anlaşmanın, 2005'den bugüne 72 ihlali kapsadığı...
  4. Birleşik denetim

Çevre Denetim yönetmeliğince denetim sırasında istenen evraklar hakkında veya denetlenen arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi teşekkür ederim iyi çalışmalar
  5. Entegre (birleşik) denetimlerde istenen belgeler şunlardir

Merhaba arkadaşlar, Bilgi Ek'tedir. Danışmanlığını yaptığımız firmalardan birine İl Çevre Müd. den gelen yazıdan alıntıdır.