• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik denetim

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Çevre Denetim yönetmeliğince denetim sırasında istenen evraklar hakkında veya denetlenen arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi teşekkür ederim iyi çalışmalar

Denetim ekibi biraz bu konuda kimsenin gözünün yaşına bakmıyor maalesef.. Eksiklikler varsa cezai işlem ceza puanı vb. uygulanıyor. Mart ayında bir entegre denetim vardı. Bütün belgelerimizin fotokopilerini aldılar mesela. Tehlikeli atıklar için beyan geçti ama gidip bir il çevre ile bu konuyu görüşün derim. Bir an önce kod şifre alıp beyanınızı yapın. Denetim ekibi ile de görüşebilirsiniz. Programlar belli olduktan sonra kimin hangi firmaya denetime gideceği belli oluyor. Önceden görüşmeniz mantıklı olabilir.

@Olgaç Sürmelihindi
evet bende onu diyorum kod şifre almak için online aldığımız yazıyı biz üst yazısız veriyoruz. Ordan kod şifre gelince dilekçe ile başvurabilr, ya da dediğiniz gibi online formu üst yazıyla verip durumu anlatır şekilde yine verebilir. Her deurumda sıkıntı olmaz yanii

@Buket Ayas
bunu güne vurduğumuz zaman çok az miktar çıkıyor. atık yağımız yok deyip boş beyan verirsiniz.

@Didem Çelebi
sıkıntı yok ozaman:D

@Olgaç Sürmelihindi

Ama kod ve şifreyi herhalukarda almam gerekiyor dimi :) ust yazı dediğinizi seyi bilmiyorum ama ilk olarak bunları halledeyim ben yarın daha sonrada sistemn açılmasını bkliyim. Hepinize çok ama çok tesekkür ederim yardımlanız için

@Buket Ayas
tabiki almanız lazım. üst yazı buna istinaden yazılan bir dilekçe ve şunu hiçbir zaman unutmayın yazdıgınız dilekçenin bir fotokopisini alın ve il çevreden sayı numarası alın. Bu dilekçeyi verdiğinize kanıttır. bütün devlet dairesindeki işlerinizi bu şekilde yapın.

@Olgaç Sürmelihindi

tamam Olgaç bey saolun dediğiniz gibi yapıcam. Eminim tekrar kafama takılan seyler olucaktr ,bunlarıda sorularımla tekrar danışıcam hepinize :)

@Buket Ayas
kod şifresiz beyan yapamazsın zaten. sen kod şifre için onlinecevreden sistem kaydını yap. ordaki başvuru formunun çıktısını al il çevreye ver. sonrada beyan sisteminin açılmasını iste
kolay gelsin şimdiden

@Didem Çelebi

Saolun Didem Hanım hersey için:)

@İpekszksn

Kusura bakmayın yazınızı görmemişim. Eksiklikler giderildiğinde demi geriye dönük ceza paunı verilebilr ben bunu enkısa zamanda halletmeye calışıcam çnkü. Ve bize gelecek olan kişileri nasıl öğrenebilirm

Geldiklerinde tüm belgeleri alıp gidiyorlar, yani denetim ekibi geldiğinde mutlaka istedikleri şeyleri eksiksiz olarak vermelisiniz. Düzeltme sonunda cezayı kaldırmıyorlar. İl Çevreden denetim şubesi ile görüşürseniz program belliyse söylerler kimin geleceğini diye tahmin ediyorum..

@Buket Ayas

Buket Hanım bildiğim kadarıyla bir vize döneminde yani çevre görevlisi belgesinin geçerlilik süresi boyunca 100 ceza puan hakkı var. Eğer bu süre içinde 100 puan dolarsa çevre görevlisi belgesi iptal edilir ve 1 yıl boyunca yenilenmez.

Arkadaşlar bu istenilecek evraklar listesi ile ilgili bazı sorularım var :

1. teyit emisyon ölçüm raporu nedir?
2. Gürültü Kontrol izin belgesi / akustik rapor / görüş yazısı her tesis için geçerli mi?
3. tesis bilgi formu nedir?

@CMNet Okuru
ahmet bey
emisyon raporu 2 yıl geçerli biliyorsunuz. 2 yıl sonunda teyit ölçüm yapılır.
gürültü konusuna gelince tesisinizin gürültü muafiyet yazısı var ise yeterli olcaktır.

@Hatice Tekcan

Hatice hanım, tamam teyit raporu tahmin ettiğim gibi.
Gürültü konusuna gelince zaten izin lisans yönetmeliğinde şöyle ibare var "EK-1 ve EK-2 listesinde yer alan (*) işaretli faaliyet ve tesisler, çevre izninin gürültü kontrol ile ilgili hükümlerinden muaftır." o yüzden biz muafız. ayrıca bir muafiyet yazısı almadık.
Tesis bilgi formu konusunda bir fikriniz var mı?

Tüm cevaplar için teşekkürler :D