• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik denetim

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Çevre Denetim yönetmeliğince denetim sırasında istenen evraklar hakkında veya denetlenen arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi teşekkür ederim iyi çalışmalar

yeminle devletin işlerini yavaşlatan yine devletin personellerin. tesis bilgi formu dediğiniz şey. gfb başvuru formu yeterli olması gerekiyor. Ayrıca bu bileşik denetimlere gelen personel neden kendini Amerikadan gelmiş gibi lanse ediyor anlam veremiyorum. Tesis Türkiye tesisi sende mevcut durumları biliyorsun neyin abartısını neyin zorlamasını yapıyorlar anlam veremiyorum.

heee hepsi böyle değil. 3 bileşik denetimim aynen böyle geçti
il çevre: 00000 falan filan abi nasılsın
firma: iyiyim. nerelerdesin hiç görünmüyorsun.
il çevre: abi işlerim vardı gelemedim yanına
firma: bir daha olması özletme
il çevre: abi gelişimiz malum, bu vesile ile seni görüp çayını içmeye geldik.
firma: ne demek her zaman bekleriz.
il çevre: bir açılış toplantısı yapalım bize müsade edin.
firma: buyurun odam sizin
5 dakika sonra odadan il çevre çıkar bu arada odaya ikramlar çaylar akar.
il çevre: firmanızın durumunu değerlendirdik. sıkıntı olacak bir durum söz konusu değil. tutanağa imza atarsanız sevinirim.
firma: ee sonuç ne oldu şimdi.
İl çevre: abi biz emir kuluyuz. yukarıdan yap diyorlar yapıyoruz.
görüşürüz. bye byeee
denetim biter bu süreç 1 saati geçmez.

hee bu arada birde şunu unuttum.
SÜLEYMAN: firma sahibi
D: Süleyman bey mayısta bileşik denetim var.
S: o ne demek
D: bütün evraklarınızı inceleyecekler
S: kimler gelecek bakanlık mı İl dekiler mi
D: bakanlık gelebilir neden ki
S: İL gelirse kuzu çevirmeye götürürüz hallolur. bakanlık gelir ise barajın orada ben kuzu çeviririm hallederiz.
D: ciddi misiniz?

Denetime il çevre gelir. denetim 1 saat sürer sonra öğle yemeği için kuzu çevirmeye gidilir. rapor 2 ay sonra eksiksiz bir şekilde gelir.

ne ilginç değil mi?

bazı il çevreler sağ olsun kendi doldurmaları gereken evrakları bize doldurtuyorlar.
kimse uzaydan gelmiyor bu çevre konusu da giderek patlamaya başladı.

yönetmelik desen tam değil.
elektronik sistem desen tam değil
çevre görevlisi desen o da tam değil
il çevre desen o da tam değil
bakanlık desen o hiç tam değil.

tamam bir şekilde çevrenin denetlenmesi gerekiyor da bir mekanizma olması gerekiyor.
sanki bizimkisi biraz damdan düşme gibi..

ya birde anlam verilemeyen şekilde sıkıştırmalar yok mu 30 gün içinde şunu yap, 20 gün içinde bunu yap.
çevre görevlisi kavramının zaten iş verenin gözünde değeri belli.
yavaş yavaş bu mesleği bırakasım geliyor nedense...

haklısınız bırakmamak için kendimi zor tuttuyorum. Aldığımız para belli yaptığımız işi hiç sormayın. Ne gerek var bu kadar saçmalığa.
Mehmet Diye Arkadaşım aynen şöyle demişti.
işimiz bok ile değil mi gider köyden tezek toplarım satarım daha iyi para alırım.

@Nergiz Öztürk
Nergis hanım öncelikle yarın ki denetimde başarılar. Firmanın almış olduğu belgelere bakıyorlar. Bunlar kanal bağlantı izni, çevre izin ve lisansı, aylık değerlendirme ve iç tetkik tutanakları vb. Birde çalıştığınız firmaların varsa lisanslarını dosyanızda bulundurun. İşletmeye bakarlar, yapmış olduğunuz beyanlara bakarlar. İçinşz rahat olsun eminim her şey güzel olacaktır.

iyi akşamlar atıksu konulu çevre izni kapsamında yaptırmış olduğumuz atıksu analiz sonuçları ne kadar geçerlidir. ( 6ay - 1 yıl ) Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yardım ederse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

arkadaslar merhaba şöyle bir sorum olucak bugün geçirdiğimiz denetim sonucunda eksiklik olarak sadece " tıbbi atık sözleşmesinin " olmadığı muafiyet söz konusu olabilir mi bu durumda ne yapılabilir

@Duygu Dilek :) Tıbbi atık sözleşmesi yapabilirsin mesela . Sözleşmeyi yaptıktan sonra il çevreye bi nüshasını götürüp teslim edersin. Çokta önemli bir şey değil açıkçası bir sonraki denetime kadar kimsenin aklına bile gelmez. Tabi bu nerde çalıştığına ve ne kadar tıbbi atığın çıktığına bağlı bir şey. Eğer tıbbi atığın çıkmıyorsa, revir yoksa adtlerde belirt. Tıbbi atık çıkmamaktadır diye.

@Dilan tıbbı atık sözleşmesi yapmak aklıma geldi tabikide ... denetim e gelen bayanın aklından çıkacağını hiç sanmıyorum. yaptığım araştırmaya göre tıbbi atığın çıkmaması önemli değil miş firma iş yeri hekimi bulunduruyorsa bu sözleşmeyi yapmak zorunda yok sa eksiklik yazıyorlar aklınızda olsun

iş yeri hekimi sayısı artıkça sözleşme için ödenmesi gereken fiyatta artıyor ^^

@Duygu Dilek İl çevre takılmaz öyle şeylere dert etme. Eğer revirin yoksa tıbbi atık sözleşmesi yapmasan da olur. adt'ne ''Tesiste revir bulunmamaktadır. Sağlıkocakları ve hastaneler kullanılmaktadır.Bu sebeplede tıbbi atık oluşumu söz konusu değildir.Tıbbi atık söz konusu olduğu veya revir kurulduğu taktirde oluşan atıkların imhası için konuyla alakalı lisanslı bir firmayla sözleşme imzalanıp bir nüshası içm'ne teslim edilecektir.'' yazman yeterli. Ama emin ol senin tesisinin tıbbi atıgından daha büyük sorunları var il çevrenin o yüzden ne ceza keser ne bir şey yapar unutur gider zaten yarına merak etme :) .

Revirin varsa ya da tıbbi atığın çıkıyorsa sözleşme yap. Normal şartlarda da yapabilirsin gelip küçük kutu bırakıyorlar , dolunca haber veriyorsun gelip alıyorlar. Yapmak istemiyorsan dediğim gibi yazman yeterli adt 'ye . Bu şekilde açıklama yapsaydın eksiklik yazmazlardı zaten. Ama takılmazlar sıkıntı yapma hiç.

@Dilan size söyle söyleyeyim açıklmayı aynen böyle yaptım zaten.söylenen su burada revirin olmaması yada tıbbı atığın çıkmaması öneminin olmadığı eğerki iş yeri hekimi var ise bu sözleşmenın yapılması gerektiği tarzında aramızda konuşma geçmişti. tesiste hiçbir sıkntı yok dolayısıile böyle bir saçma bir sebebe eksiklik yazıldı