• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bisküvi fabrikası danışmalığı

Mustafacop

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Arbiotek Çevre Çözümleri
Bisküvi Fabrikası danışmanlığı yapan var mı aranızda arkadaşlar? Bu fabrikalar ek-2 de veya ek-1 de hangi başlık ve alt başlığa giriyorlar bulamadım...acil yardımlarınız bekliyorum

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN LİSANS HAKKINDA YÖNETMELİK

EK-2' YE GÖRE;

7.1 Bitkisel ve hayvansal hammadde üretimine yönelik her türlü işlem ve prosesler.*
Aşağıdaki tesisler kapsam dışındadır:
- Restorant, kantin, hastane ve benzeri tesislerin mutfakları.
- Haftalık 8000 kg’ın altında et işleme kapasitesi olan kasaplar.
- Haftalık et ve balık tütsüleme kapasitesi 1000 kg’ın altında olan tütsüleme tesisleri.
- Et ve Et Ürünleri Üretim Tesislerinin Kuruluş, Açılış, Çalışma ve Denetleme Usul ve
Esaslarına Dair meri mevzuatta belirtilen değerlerin altında kapasitesi olan
bağırsak ve işkembe temizleme tesisleri.
- Günlük kapasitesi 100 tonun altında olan tahıl ve gıda öğütme tesisleri.
- Kapasite raporuna göre, günlük 1 tonun altında kahve veya 10 tonun altında
kahveyle ikame
edilebilen ürünler, tahıl, kakao veya fındık ve benzeri kavurma veya öğütme
tesisleri.

7.3 Bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler.*

girebilir diye düşünüyorum.

fırında kullandıgı yakıt cinsine baglı olarakta degerlendirmelisin. Örnegin benim baktıgım tesis EK-2 1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, , yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 2 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı olan tesisler maddesinde yer alıyor.

kapasite raporunda günlük 5 tonun altındaysa girmez. sadece kullandıgı yakıt cins ve miktarına göre degerlendirirsin. ama çok küçük bir işletme degilse zaten 5 tonun çok çok üstündedir.