Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisküvi fabrikası danışmalığı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafacop tarafından paylaşıldı.

1. Mustafacop

Mustafacop CMNet Üyesi

Bisküvi Fabrikası danışmanlığı yapan var mı aranızda arkadaşlar? Bu fabrikalar ek-2 de veya ek-1 de hangi başlık ve alt başlığa giriyorlar bulamadım...acil yardımlarınız bekliyorum

2. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN LİSANS HAKKINDA YÖNETMELİK

EK-2' YE GÖRE;

7.1 Bitkisel ve hayvansal hammadde üretimine yönelik her türlü işlem ve prosesler.*
    Aşağıdaki tesisler kapsam dışındadır:
    - Restorant, kantin, hastane ve benzeri tesislerin mutfakları.
    - Haftalık 8000 kg’ın altında et işleme kapasitesi olan kasaplar.
    - Haftalık et ve balık tütsüleme kapasitesi 1000 kg’ın altında olan tütsüleme tesisleri.
    - Et ve Et Ürünleri Üretim Tesislerinin Kuruluş, Açılış, Çalışma ve Denetleme Usul ve
    Esaslarına Dair meri mevzuatta belirtilen değerlerin altında kapasitesi olan
    bağırsak ve işkembe temizleme tesisleri.
    - Günlük kapasitesi 100 tonun altında olan tahıl ve gıda öğütme tesisleri.
    - Kapasite raporuna göre, günlük 1 tonun altında kahve veya 10 tonun altında
    kahveyle ikame
    edilebilen ürünler, tahıl, kakao veya fındık ve benzeri kavurma veya öğütme
    tesisleri.

7.3 Bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler.*

girebilir diye düşünüyorum.

3. Mustafacop

Mustafacop CMNet Üyesi

evet olabilir haklısınz daha fazla yardım

4. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

fırında kullandıgı yakıt cinsine baglı olarakta degerlendirmelisin. Örnegin benim baktıgım tesis EK-2 1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, , yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 2 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı olan tesisler maddesinde yer alıyor.

5. Mustafacop

Mustafacop CMNet Üyesi

tmm onun dısında ek 2 de 7.madde ye girmiyor mu sence?

6. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

7.7 Kapasitesi 5 ton/gün ve üzeri şekerleme/çikolata ve şurup üretim tesisleri maddesine girer

7. Mustafacop

Mustafacop CMNet Üyesi

kapasitesi 5 tonun altındaysa peki?

8. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

kapasite raporunda günlük 5 tonun altındaysa girmez. sadece kullandıgı yakıt cins ve miktarına göre degerlendirirsin. ama çok küçük bir işletme degilse zaten 5 tonun çok çok üstündedir.

Bisküvi fabrikası danışmalığı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Un Fabrikası

Çevre görevlisinin un fabrikasında dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir? şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.
  2. çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınması hakkında

Arkadaşlar merhaba; grup şirketlerimizden birtanesi izinler lisanslar yönetmeliği kapsam dışı olduğuna dair il çevre müdürlüğünden görüş alındı. bu şirketimiz için çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınmasına gerek varmıdır ?
  3. Entegre çimento fabrikası ptd

umarım ptd arayanlar için yardımcı kaynak olur...
  4. Hidrolik silindir sanayi çevre danışmalığı yapan var mı?

Arkadaşlar hidrolik silindir üreten bir tesisin çevre danışmanlığını yapan arkadaşlar var mı?bişey sormam gerek kimse yok mu?arkadaşlar sadece hidrolik silindir üreten tesisler ek 2 de hangi alt başlıkta değerlendiriliyor?
  5. Çırçır fabrikası

Çırçır fabrikası ile ilgili elinde bilgi , çed raporu , tanıtım dosyası vs. gibi dosyaları dökümanları olan arkadaşlar varsa paylaşa bilirler mi ? İyi çalışmalar.