Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitirme çalışması life cycle

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında melike54 tarafından paylaşıldı.

1. melike54

melike54 CMNet Üyesi

Arkadaşlar kağıt, plastik ve metal geri dönüşümü ile ilgili yaşam döngüsü analizi yapmak istiyoruz lisans bitirme çalışmam. öncelikle bana acil olarak lazım olan bir ambalaj atık geri dönüşüm şirketi akım şeması şirketin işleyişini anlamamız açısından. Daha sonra mümkünse bir yıl içindeki aylık elektrik ,su tüketimi, hava emisyonu ve atık su desarjı hakkında bilgi ve dönüştürülen atık miktarlarını rica edecektim.
    teşekkürler ....

İrem Bengisu Erol ve A_K Özalp bunu beğendi.
  2. İbrahim halil direk

İbrahim halil direk CMNet Üyesi

Merhabalar,

Bitirme Ödevinizin konusu tam olarak ne onu öğrenebilirmiyim?

3. melike54

melike54 CMNet Üyesi

bitirmem ambalaj atıklarında life cycle uygulaması plastik , metal ve kagıt ambalajlarının , hammadde eldesinden kullanılan enerjiye, üretimden tüketime ve atik yönetim senaryolarına kadar olanyasam döngülerinin, yazılımlar değerlendirilmesi ve LCA açısından uygunluk tespiti.
    bu uygulamayı yapmam için öncelikle işletim akım şemasına ihtiyacım var

4. İbrahim halil direk

Bu konu ile ilgili güzel bir makale var. Kadıköy Belediyesinin ambalaj atıkları ile ilgili yapılmış bir akademik çalışma bu çalışmada işinize yarıyacak önemli bilgiler yer almaktadır.

A_K Özalp bunu beğendi.
  5. melike54

melike54 CMNet Üyesi

rica etsem linkini atabilir misiniz teşekkür ederim

6. İbrahim halil direk

Bu makale 2013 yılında UKAY 5.ulusal katı atık yönetim kongresinden alınmış olup, bu makalenin linkine ulaşamadım. makaleyi paylaşırsam eğer, yasal sorumluluk taşıdığından paylaşamıyorum. Marmara Üniversitesinden, A. Şeyma Kurdoğlu ve Barış Çallı hazırlamış bunlara mail atarak bu makaleyi alabilirsiniz.

melike54 bunu beğendi.
  7. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Çalışmayı paylaşmanızı bekliyoruz.

8. İbrahim halil direk

Bu makale 2013 yılında UKAY 5.ulusal katı atık yönetim kongresinden alınmış olup, bu makalenin linkine ulaşamadım. makaleyi paylaşırsam eğer, yasal sorumluluk taşıdığından paylaşamıyorum. Marmara Üniversitesinden, A. Şeyma Kurdoğlu ve Barış Çallı hazırlamış bunlara mail atarak bu makaleyi alabilirsiniz.

9. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Mailinizi verebilir misiniz?

10. İbrahim halil direk

11. Bu konu ile ilgili güzel çalışmaları olan Anadolu Üniversitesinden Zerrin Çokaygil hocamız var..https://academy.anadolu.edu.tr/xdisplayx.asp?kod=0&acc=zcokaygil bu akademik tanıtım sayfasında çalışmalarının nerede yayımlandığı mevcut.Kendisi ambalajlarla ilgili de çalışma yapmıştı..İşinize yarayacağına inanıyorum..Güzel bir konu , kolay gelsin..

Bitirme çalışması life cycle konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi bitirme çalışması

Arkadaşlar uzun çalışmalarım sonucu tamamlamış olduğum konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi proje yapımı ve autocad çizimleri ile birlikte gönderiyorum. sakarya üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşlarıma prof.dr.recep ileri hocamızın vermiş olduğu bitirme çalışmasıdır.
  2. Pi'nin Yaşamı (Life of Pi)

Yapım: 2012- ABD Tür: Aksiyon, dram, macera Süre: 95 dakika Vizyon Tarihi: 28 Aralık 2012 İzleyiciye çok farklı bir deneyim yaratacak olan LIFE OF PI, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor – heyecan verici, spiritüel, keyifli, tüyler ürpertici, espirili ve aynı zamanda trajik bir hikaye. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan...
  3. Çalışması en zor insanlar

[COLOR=#333333] ÇALIŞMASI EN ZOR İNSANLAR [FONT=verdana]Çalışma hayatında her tür insanla karşılaşmak mümkün. Ancak bazıları var ki, onlar çevrelerindekilerin iş hayatlarını kabusa çevirebiliyorlar. İşte çalışması en zor 20 insan tipolojisi… [FONT=verdana]30 yıldır iş hayatındayım. İnsan sarrafı olmak için yeter mi bilmiyorum. Ama çok değişik yerlerde çalıştım. Çok farklı insanlarla...
  4. Proje ön çalışması

Merhaba arkadaşlar, Çalıştığım kurumda bir altyapı projesi (kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi) mevcut ve yakın gelecekte start verilecek. Proje hayata geçmeden öncesinde yaklaşık bir 2-3 aydır proje üzerinde çalışmaktayım. Gerek kanalizasyon hatlarının geçirileceği noktalar gerek atıksu arıtma tesisinin teknolojisi gibi konularda projeyi inceledim, projenin ana hatları ve konusunda kendimi...