Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitirme ödevi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında ibrahim yavuz tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim yavuz

ibrahim yavuz CMNet Üyesi

• Mesaj içeriği açıklayıcı olmadığı için uyarı puanı uygulanmıştır.
    bitirme ödevi ile ilgili konu lazım yardım

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İbrahim bey,

Ödeviniz nedir? Nasıl bir yardım bekliyorsunuz?

Hiçbir bilgi vermeden nasıl yardım geleceğini düşünüyorsunuz. Ödevinizi açıklamaya mı üşeniyorsunuz. Lütfen mühendislerden yardım istediğinizi unutmayın..

3. ibrahim yavuz

sadece konu istiyorum hocaya göstermek için fazlasını degil şimdilik :)

4. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Boya, tekstil, ilaç, gübre, otomotiv vs. gibi sanayilerden birini seçebilirsin. Yada kentsel atık su , şebeke suyu, katı atık, yenilenebilir enerji vs. vs.
    Fatih beyin dediği gibi biraz açıklama yapmanız gerekir. Yoksa bunun gibi çok sayıda örnek verilebilir. Bunları da zaten siz biliyorsunuzdur.

5. Gökhan Güven

Gökhan Güven CMNet Üyesi

gönderiyorum :) lazım olursa kullanırsın.

Ekli Dosyalar:

aysuncakir bunu beğendi.
  6. ibrahim yavuz

mesela yenilenebilir enerji ile ilgili alt başlıklar ne olabilir ya da geri dönüşüm ile ilgili

7. Fatih Özcan

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ekonomik ve çevresel değerlendirilmesi olabilir bence.

ibrahim yavuz bunu beğendi.
  8. ibrahim yavuz

9. Fatih Özcan

Biraz açar mısın? Türkiye 'nin ve Dünyanın yenilenebilir enerji potansiyeli mi kastettiğin.

10. ibrahim yavuz

türkiyeye nükleer enerji santraller kurulsa mesela nasıl olur neler degişir ne faydası olur ne zararı olur

11. Fatih Özcan

öncelikle nükleer enerji yenilenebilir enerji değil bunu düzeltelim.
    spesifik bir konuda dediğin çalışmayı yapabilirsin.
    Rüzgar enerjisi mesela nerelerde uygulanabilir ilk yatırım maliyeti ne olur getirisi ne olur..

12. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Araştırma projeleri yerine uygulamalı bir projede çalışmanı tavsiye ederim. Genelde araştırma projelerinde aldığın derslerin projeleri vizeleri bir de finallere denk gelirsen kopyala/ yapıştır usulü gerçekleşiyor.

ibrahim yavuz bunu beğendi.
  13. ibrahim yavuz

haklısınız uygulamada olabilir hocayla konuşalım da bugün herkese teşekkür ederim yardımlarından dolayı :)

Bitirme ödevi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed bitirme ödevi

mrb , bitirme ödevim: herhangi bir yerin çed örneği. bu kapsamda belli firmaların proje tanıtım veya genel formatta hazırladığı raporlardan yararlanmak istiyorum. bu kapsamda telif açısından bir sorun yaşar mıyım(kaynak göstermek istemiyorum)?
  2. Bitirme ödevi yardım

Metal end. atıksularının geri kazanımı üzerinde çalışıyorum. Gittiğim bir fabrikadar mevcut. Fabrika ile ilgili geri kazanım çalışmalarını 2 dönem bitirmeye işleyeceğim.Şuan yaptığım deneylerde 2 dönem işlenecek. Şuan litarütür çalışması yapmam lazım. Metal end. ve atıksularının geri kazanımı ile ilgili yardımcı olabilecek varsa sevinirim....
  3. Bitirme ödevi

lisanslı atık toplama/ayırma tesisinin yetersiz olması ne gibi sorunlar doğurur? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
  4. Bitirme ödevi

Bitirme konum arıtma çamurunun bertarafında yapılan depolama işlemi maliyeti .. Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ilginiz için çok teşekkürler..
  5. Bitirme ödevi

Bitirme konum atıksulardan biyolojik yöntemlerle fosfor giderimi acaba bu konuda kaynak olabilecek kitap dergi ve içindekiler kısmını nasıl hazırlamam hususunda yardımcı olabilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim..