Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitirme tezi için konu seçimi..

Konu, 'ARŞİV' kısmında Aydanur Akman tarafından paylaşıldı.

1. Aydanur Akman

Aydanur Akman CMNet Üyesi

Merhaba.
    Ben 4. sınıf çevre mühendisliği öğrencisiyim.. İkinci dönem alacağım bitirme tezi için konu sıkıntısı yaşıyorum. Konudan ziyade hangi alanda almam gerektiğine karar veremiyorum. Beni çeken, özellikle ilgilendiğim bir alan yok. Yüksek lisans yapmayı da düşünüyorum. Tüm bunlar doğrultusunda hangi alanda (Hava, su, katı atık vb..) tez almamı önerirsiniz ? Yardımcı olursanız sevinirim..

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Katı atık yada hava kirliliği derim ben.

3. Aydanur Akman

Hımm.. Teşekkür ederim :)

4. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Yağmur ile yeryüzüne inen kimyasalların insana ve çevreye etkileri de olabilir,
    Kolay gelsin,

Aydanur Akman bunu beğendi.
  5. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

hava kırlılıgı secmenı tavsıye eerım ;) zevklı ve kaynak sıkıntısı cekmıyecegın bır konu ..

Aydanur Akman bunu beğendi.
  6. Aydanur Akman

teşekkür ediyorum. Çoğunluk hava kirliliği sanırım. Biraz daha düşündükten sonra kararımı vermem lazım.

Sorun devam ediyor mu? Çözdüm sanıyorum ama sorayım dedim. [ATTACH]
14 Ekim 2015
8
1
OZON UYGULAMA İLE İLGİLİ BAZI OSB'DE ÇALIŞMALAR YAPTIK. PROJELER DEVAM EDİYOR. OSB 1 : ÇIKIŞ SUYU Pt-co değeri : 420 5 DK. UYGULAMA SONRASI Pt-co değeri :24 10 dk UYGULAMA SONRASI Pt-co değeri :2 OSB 2 : ÇIKIŞ SUYU Pt-co değeri : 387 5...
1 Temmuz 2015
8
1
Ahmed Bey, bu bilgi hangi tebliğ ya da yönetmelikte (vs) yer almaktadır acaba, bilgilendirirseniz sevinirim. Çoğunluk evsel atıksu arıtımı yapan paket arıtmalar debileri günlük 50 m3 olduğundan dolayı 4 ayda bir alınmaktadır.Debi miktarı...
18 Kasım 2014
21
0
Firmamızda paket arıtma sistemi bulunmaktadır proses sırasında her hangi bir endüstriyel nitelikli kullanılmış su çıkmıyor sadece evsel nitelikli atık su çıkmakta tuvaletler lavabolar vs. İç izleme için ne kadar zamanda bir numune aldırılması...
18 Kasım 2014
21
2
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde birleşecek. Madenin ömrü 12 yıl olacak, toplam...
17 Ağustos 2015
1
0
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde birleşecek. Madenin ömrü 12 yıl olacak, toplam...
17 Ağustos 2015
1
0
Dipte biriken beton çamurlarının yeniden kullanımını/değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle genel olarak sularından arındırıp kırma eleme işleminden geçirttiriyorum. Yeniden değerlendirebiliyoruz. Bu konu ile ilgili Bakanlık görüşü...
6 Mayıs 2015
8
4