Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitki örtüsünün tahrip edilmesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba,
    hava kirlenmesiyle ilgili arastırma yapıyorum .Hava kirliliğiğinde bitki örtüsü ve doğanın tahrip edilmesi doğal olaylara örnek olarak verilmiş .Burada kafam karıştı doğal olay değil ki bu bizzat insanoğlu yapıyor bunu. yanlış mı düşünüyorum:)

2. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Merve hanım,
    Bitki örtüsü, aşırı yağmurların verimli toprakları yok etmesi sonrasında çöl olan bölgeler ile birlikte kaybolmakta,
    Tam tersini düşünecek olursak hiç yağmur almayan ve sürekli kurak olan bölgelerde de bitki örtüsü tahrip olmaz mı?
    Benim fikrim bu kadar, umarım yardımı dokunur,
    kolay gelsin,

3. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

çok tesekkur ederım.
    Tabiki yardımcı oldunuz:)

Bitki örtüsünün tahrip edilmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöplüklerden (Deponilerden) Enerji Elde Edilmesi

Çevre Mühendisliği uygulamaları açısından bakıldığında metan gazı oluşumu ve sorunu, çok önemli yer işgal etmektedir. Atıksu arıtma tesisi çamurlarının ve çöplerin anaerobik stabilizasyonu sırasında metan gazı oluşmaktadır. Elektrik enerjisine dönüştürülebilen metan gazını teknik olarak kontrol altına alınıp değerlendirilmezse, zararsız hale getirilmezse ne zaman patlayacağı belli olmayan...
  2. Bölgesel debi süreklilik eğrilerinin elde edilmesi

Bölgesel debi süreklilik eğrilerinin elde edilmesi Bahattin YANIK*, İlhan AVCI İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, bölgesel ölçekte hidroelektrik potansiyelin belirlenmesinde akım ölçüm değeri olmayan veya eksik olan yerlerde proje debisinin belirlenmesi için hiyerarşik ve hiyerarşik olmayan küme analiz (cluster analysis) yöntemleri kullanılarak bölgesel debi...
  3. kirli, naylon ve kartonun bertaraf edilmesi

merhaba arkadaşlar; kirli nylon ve kartonun bertarafı nasıl yapılmaktadır? çöp olarak atık yakma ve bertaraf tesislerine mi göndermeliyim? bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. iyi çalışmalar
  4. Yürürlükte Bitki koruma ürünleri kontrol yönetmeliği

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ KONTROL YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 20.05.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27939 Amaç Bu Yönetmelik; ruhsatlı bitki koruma ürünlerinin imalatı, ithalatı ve kullanımı arasındaki safhalarda ruhsata esas özelliklere sahip olup olmadıklarının kontrol edilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Bitki örtüsünü koruma talimati

BİTKİ ÖRTÜSÜNÜ KORUMA TALİMATI 1. AMAÇ ve KAPSAM: Bu talimatın amacı; şantiyelerde yapılan faaliyetler sonucu bitki örtüsünün zarar görmemesi için gereken koruma esaslarını belirlemektir. Bu talimat tüm şantiye çalışanlarını kapsar. 2. SORUMLULUKLAR : Bu talimatın uygulanmasından şantiye çalışanları ve ŞYSS sorumludur. 3. TANIMLAR ve KISALTMALAR: ŞYSS: Şantiye Yönetim Sistem Sorumlusu,...