Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitkisel Atık Yağlar

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

  1. Erhan Akkuş

    Erhan Akkuş CMNet Üyesi

    Çalıştığım fabrikada 10-12 kişinin günlük yemek ihtiyacının karşılandığı bir mutfak var.Burada yemekler bir aşçı tarafından yapılmaktadır. Burada yıllık ortalama 10 kg bitkisel atık yağ çıkmaktadır. Bakanlık bizden bu atıkların lisanslı tesislere gönderilmesini ve lisanslı tesislerle sözleşme yapılmasını istiyor. Benim sorum yılda 10kg lık atık için firmalar sözleşme yapar mı? Bu atığı alıp sözleşme yapabilecek bir tesis varsa benimle irtibata geçerse sevinirim.
     
  2. Cigmed

    Cigmed CMNet Üyesi

    burda ısım vermem dogrumu bılmıyorum ama biz danısmanlıgını yaptıgımız fabrikaları kolza bıtkısel atık firmasına yonlerdırdık onlarla sozlesme ımzaladılar. 1 yıllık sozlesme ımzalanıyor ucretsız bıdon bırakılıyor. siz şirketı arıyorsunuz onlar gorusmeye gelıyor sıze yapılcakları anlatıyor umarım yardımcı olmusumdur.
     
  3. Erhan Akkuş

    Erhan Akkuş CMNet Üyesi

    Çok teşekkür ederim..
     
  4. Uğur Maşalı

    Uğur Maşalı CMNet Üyesi

    Alternatif olması açısından ezici firması da var. Her iki firmayla da daha önce ortak bi çalışmamız olmuştu. Onlardan da gerekli bilgi ve yönlendirmeyi alabilirsiniz. İyi çalışmalar.
     
  5. Erhan Akkuş

    Erhan Akkuş CMNet Üyesi

    Teşekkür ederimm..
     
  6. WalkMan

    WalkMan CMNet Üyesi

    Erhan bulunduğun şehrin İl Çevre ve Orman Md. sitesinde büyük ihtimalle o bölgeye hizmet veren lisanslı tesisler yazar. Oradan bakabilirsin hangi tesislerle iletişime geçebileceğini. 10 kg/yıl atık bitkisel yağ açıkçası fazla bir şey değil. Almayız demezler de atık yağ çıktıkça verirsiniz oradan yakından geçerlerken büyük ihtimalle.
     
  7. Erhan Akkuş

    Erhan Akkuş CMNet Üyesi

    Teşekkür ederim. Yakın bir bölgede bir firma ile anlaştık bedelsiz alıyorlar ve bitkisel yağları toplama kabıda veiyorlar.
     
  8. Rıdvan Gödel

    Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

    Erhan Bey arkadaşlarında söylediği gibi Türkiye'de bitkisel atık yağları toplayan iki firmanın ismide mevcut bunlardan hangisiyle olursa olsun sözleşme imzalayabilirsiniz hatta onlar gelmeden kargo yoluylada sözleşme yapabilirsiniz bulunduğunuz bölge çok ters olsa bile kargo ile atığınızı gönderebilirsiniz (50 litre sınırı var diye biliyorum). Yönetmelik gereği hiç bir ücret alma veya verme durumu söz konusu değildir.
     
  9. Erhan Akkuş

    Erhan Akkuş CMNet Üyesi

    Teşekkür ederim Rıdvan bey ters bir yerde değiliz aslında türkiyenin tam ortasındayız:) Firmalar konusunda da firmalar kendi araçları ile gelip bidonlar bırakıp belli periyotlarda alıyorlarmış belli bir bedel talep etmeden.