Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitkisel atık yağlar

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

herkese kolay gelsin tat için aylık değerlendirme tutanağı dolduruyordum da bitkisel atık yağlar konusunda takıldım biraz şöyleki yemekler tesis içinde yapılıyor ama hiç bitkisel yağ artmıyor ben bunu nasıl belirteyim veya herhangi bir yere ile sözleşme yapsam fakat hiç yağ göndermesem olur mu

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Hiç kızartma yapılmıyor mu? Yapılıyorsa mutlaka yağ çıkmalıdır.

3. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

hayır 3 aydır burdayım hiç yapılmadı genelde sebze yemekleri ve de pilav türü. Yok mu fikri olan

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Açıkçası ben böyle bir durumda, firma ile sözleşme imzalayın, aylık raporlarda kızartma yapılmadığı için bitkisel atık yağ çıkmıyodur derdim. Yağ toplayan firmya yemeklerden çıkan diğer bitkisel yağları ayrıştırabiliyorlar mı diye sorabilirsiniz. Onlar yardımcı olabilirler belki.

Bitkisel atık yağlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bitkisel Atık Yağlar

Çalıştığım fabrikada 10-12 kişinin günlük yemek ihtiyacının karşılandığı bir mutfak var.Burada yemekler bir aşçı tarafından yapılmaktadır. Burada yıllık ortalama 10 kg bitkisel atık yağ çıkmaktadır. Bakanlık bizden bu atıkların lisanslı tesislere gönderilmesini ve lisanslı tesislerle sözleşme yapılmasını istiyor. Benim sorum yılda 10kg lık atık için firmalar sözleşme yapar mı? Bu atığı alıp...
  2. bitkisel atık yağlar

Proje Adı: Tarsus Suyunu Koruyor Kuruluş: Tarsus’u Kalkındırma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Yer: Mersin/Tarsus Konu: Su (BerdanTHavzası) Ortaklar/Destek Verenler: Tarsus Belediyesi, Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği(Albiyobir), Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi, Tarsus ve Çevresi Çevre Hizmetleri Belediyeler Birliği(TAR-ÇEV-BİR), Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası...
  3. Bitkisel Atık Yağlar

Merhaba Arkadaşlar, bitkisel atık yağ geri kazanımı yapan bi firma biyodizel üretmekte ve bu ürettiği biyodizelide farklı isimde satmakta, satışla ilgili yasal bi engel varmı, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
  4. 1 ton ve üzeri Bitkisel Atık Yağlar Hk.

Arkadaşlar danışmanı olduğum bir tesiste 1 ton ve üzerinde 20 01 26* tehlikeli sınıfında yer alan bitkisel atık yağlar oluşmaktadır. TAKY hükümlerine göre valilikten geçici depolama izni alınması gerekmekte mi?
  5. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?