• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bitkisel yağa ile kontamine olmuş atık tenekeler

fatih akcetin

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar bitkisel atık yağlarla kontamıne olmuş atık tenekeler (örn: yemekhanelerden çıkan ayçiçek yağ tenekeleri) hangi kapsamda değerlendiriliyor. kontamine olmuş tehlikeli atık sınıfında mı yoksa geri dönüştürülebilir metal sınıfında mı ? bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

@Gülay Kudret Birdal

Bu benim stilim değil. Belediyelerin ambalaj atığı toplama stili. Uygulamalardan bahsetmeye çalışıyorum burada. Yönetmeliklerde ya da kitaplarda yazan cümleler uygulamadaki sorunları çözmüyor malesef. Ve bu şekilde konuşmakla da hiç yardımcı olmuyorsunuz, bilin istedim.

@G.Şentürk
Bende belediyeyle anlaşmalı firmada çalıştım, uyguladık. Dilovası Belediyesi.Bunu nasıl yaptığımızı da isterseniz uzun uzun anlatırım.

bitkisel yağ tenekelerinin üzerinde tehlikeli atık ibaresi var mı ki? o_O bitkisel yağ tenekeleri bence ambalaj atığı olarak değerlendirilmelidir. yoksa kolonya şişeleri de tehlikeli atık olur :p