Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyo dizel ithalat ve üretim

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında xanovera tarafından paylaşıldı.

1. xanovera

xanovera CMNet Üyesi

Selamlar,

Çevre Mühendisiyim fakat bir denizcilik firmasında çalışıyorum.
    Okuduğum meslekle ilgili bir iş çıkınca da mutlu oluyorum açıkçası.
    Bir müşterimizden sektörle ilgisi olduğunu düşündüğüm bir mesaj aldık.

Müşterimizden gelen mesaj aşağıdaki gibi;

Asking for information on Biodiesel in Turkey, if there are any producers, importers, distributers of RME, PME, SME or FAME.
    Can you help us out with some info, names.

RME, PME, SME lerin biyodizel türü olduğunu tahmin ediyorum fakat üretici, ithalatçı veya distribütör detayı soruyorlar.
    Yardım edebilecek, biyodizel konusuyla ilgilenen kimse var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Timuçin Çolakel

2. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

Biyo dizel ithalat ve üretim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kok üretim tesisi verileri

İyi Günler Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde okumaktayım. Hava Kirliliği Kontrolü dersimizde bir proje ödevi verildi. Yalnız ödevimiz için gerekli verileri bulamamaktayım. Kok üretim tesisi gaz atıkları ile ilgili bazı bilgilere ihtiyacımız var. Örneği çıkış gaz debileri, Çıkan atık gazın karakteristiği, Partikül dağılımları gibi.. Bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz?
  2. Mobilya Üretim Atıkları

Arkadaşlar, Mobilya sektöründe üretim sırasında ayrıştırma yapılıyor fakat yerden süpürülen kumaş, sünger, elyaf, deri, astar, ahşap, keçe gibi küçük parçalardan oluşan birde karışık atık oluşmaktadır. Bunlar miktar olarak fazla olmakla birlikte bertarafı konusunu çözüme kavuşturamadım. Belediyenin fabrika içerindeki konteynerlara bunu torbalarla koysak sorun olur mu? Yoksa yakmaya göndermem...
  3. Yürürlükte Çevrenin korunmasi yönünden kontrol altinda tutulan atiklarin ithalat denetimi tebliği

ÇEVRENİN KORUNMASI YÖNÜNDEN KONTROL ALTINDA TUTULAN ATIKLARIN İTHALAT DENETİMİ TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 30.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28513 Amaç: Bu Tebliğin amacı, Türkiye gümrük bölgesine girecek Ek-1 sayılı listede yer alan atıkların, çevrenin korunması yönünden uygunluk denetimine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  4. Üretim artığı

merhaba arkadaşlar, üretim artığı olan belgeleri ambalaj atık portralına işlememiz doğru mudur? ya da sisteme ne şekilde işlememiz gerekir? teşekkür ederim