Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyogaz içerisindeki kirleticilerin arıtılması

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Atık su arıtma tesislerinde, arıtma işlemleri sonucunda oluşan arıtma çamurlarının anaerobik yöntemlerle stabilizasyonu; atık bünyesindeki organik madde içeriği ve patojen mikroorganizma konsantrasyonunun azaltılması amacıyla günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.[1] Biyogaz içerisinde enerji potansiyeli olan metanın enerji seyreltici olan diğer gazlar bulunmaktadır. CO2, H2S ve H2O ayrıştırılması için ayırma teknolojilerinden bahsedilmektedir.

Ekli Dosyalar:

2. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Paylaşımın için sağol.İki hafta sonra İsmail Hocadan aynı konuyla ilgili sunumum var.Eline sağlık.

3. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Güzel paylaşım. Elinize sağlık.

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Bişi değil ama İsmail hoca anlatılanları aklında iyi tutar :))

Biyogaz içerisindeki kirleticilerin arıtılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sularda organik kirleticilerin giderilmesinde kullanılan yöntemler

Proje konum olan sularda organik kirleticilerin giderilmesinde kullanılan yötemlerle ilgili atık sular için yazılan kaynaklarda sektörel olarak ayırdıkları için kaynakta sıkıntı çekiyorum.Genel olarak atık sulardan organik madde giderimi yöntemleri ile ilgili kaynak veya bilgi paylaşırsanız tesekkur ederım.
  2. Biyogaz işbaşında

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, ahıra kurulan sistemle hayvan gübresinden biyogaz üretimi yapılmaya başlandı. Güncelleme: 18:11 TSİ 11 Kasım. 2010 Perşembe Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Hulusi Dede ve Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Özdemir tarafından Kayacık Topçu köyünde Salih Özdemir'e ait 10...
  3. Biyogaz

Arkadaşlar aramızda biyogaz tesisinde çalışan çevre mühendisi arkadaşımız var mı?
  4. Msw biyogaz tesisi

Merhaba arkadaşlar, 2015 yılından sonra düzenli depolama alanlarına organik atık kabulü yapılmasının önüne geçilmeye başlanacak diye biliyorum. Zaten çoğu şehir entegre sisteme geçiş yapmaya başladı. Böyle tesislerde organik atıkların değerlendirilebilmesi için yakma çok gereksiz ve pahalı gözüktü gözüme. Elde sadece biyogaz ve aerobik kompostlama kalıyor. Özellikle biyogaz sistemleri...
  5. Deniz ortamlarının kirlenmesinde karasal kaynaklı kirleticilerin önemi

DENİZ ORTAMLARININ KİRLENMESİNDE KARASAL KAYNAKLI KİRLETİCİLERİN ÖNEMİ, TÜRKİYE VE AVRUPA BİRLİĞİ’NDE YÜRÜRLÜKTE OLAN MEVZUATIN KARŞILAŞTIRILMASI THE IMPORTANCE OF LAND BASED POLLUTANTS IN THE POLLUTION OF SEA ENVİRONMENT, AND COMPARING OF THE DIRECTIVES IN TURKEY AND EUROPEAN UNION Ayça ERDEM * , Bülent TOPKAYA ** * Akdeniz Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Çevre Bilimleri ABD,...