Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyokütleden enerji elde etme teknikleri

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Hilal Bilgin tarafından paylaşıldı.

1. Hilal Bilgin

Hilal Bilgin CMNet Üyesi

merhabalar tez konum biyokütleden enerji elde etme teknikleri kaynak bulmam için yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkür edıyorum..

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Merhaba,

Şu şekilde düşünürseniz daha sonuca gidersiniz kanaatindeyim,
    Biyokütle nedir? Kısaca canlı organizmalar diyelim. Meslekte nerelerde enerji eldesi için kullanıyoruz. Aklıma direk 2 konu geliyor. Deponi sahalarından metan gazıyla enerji elde edilmesi ve anaerobik arıtım sonucu enerji elde edilmesi.

Bu şekilde devam ederseniz işler kolaylaşacaktır.

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

tezlerin yayınladığı belgeler.com da taram yapabilirsinniz. ayrıca itüdergisi ekolojidergisi gibi ulusal -uluslararası yayın çıkaran yayınlarda da birçok çalışma bulabilirsiniz. iyi çalışmalar..

4. Hilal Bilgin

Hilal Bilgin CMNet Üyesi

teşekkür ederimm..

Biyokütleden enerji elde etme teknikleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Küçük Deponilerde Gaz Elde Etme Olanakları

Deponi hacmi 10^6 m3 ve günlük çöp miktarı 100 ton yerleşim yerlerindeki deponiler "küçük deponi" diyebiliriz. Burada da çöpün bileşiminde bulunan organik maddeler mikroorganizmalar (metan baktertileri) tarafından metana indirgenmektedir. Metandan başka Çizelge 1'de görülen gazlar da çöp depolama yerlerinde oluşmaktadır. Bir top çöpten elde edilen gaz miktarı literatörlere göre...
  2. Çöplüklerden (Deponilerden) Enerji Elde Edilmesi

Çevre Mühendisliği uygulamaları açısından bakıldığında metan gazı oluşumu ve sorunu, çok önemli yer işgal etmektedir. Atıksu arıtma tesisi çamurlarının ve çöplerin anaerobik stabilizasyonu sırasında metan gazı oluşmaktadır. Elektrik enerjisine dönüştürülebilen metan gazını teknik olarak kontrol altına alınıp değerlendirilmezse, zararsız hale getirilmezse ne zaman patlayacağı belli olmayan...
  3. Su Yumuşatma ve Saf Su Elde Etme Ünitelerinde Arıtma Tesisi Proje Onayı

Arkadaşlar Merhaba. Bir tesisimde su yumuşatma, saf su elde etme ve evsel atık su arıtma üniteleri var. Bu ünitelerin hepsinden ayrı ayrı dereye deşarj var. Benim merak ettiğim GFB başvurusu yaparken su yumuşatma ve saf su elde etme üniteleri için Proje onay yazısı talep edilir mi yada böyle bir şeye gerek varmıdır. ( Su yumuşatmadan ve saf su elde etmeden gelen su arıtılmış su değil arıtımdan...
  4. Yürürlükte Içme suyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelik

İÇME SUYU ELDE EDİLEN VEYA ELDE EDİLMESİ PLANLANAN YÜZEYSEL SULARIN KALİTESİNE DAİR YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 29.06.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28338 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, içme suyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel sular ile ilgili esasları, kalite kriterlerini ve bu suların içme ve kullanma suyu olarak kullanılabilmesi için uygulanması gereken arıtma...
  5. Yağmurdan enerji elde etmek

Biraz uçuk bir fikir ama paylaşmadan geçemeyeceğim, Yılın büyük bir bölümünde yağmur alan bölge seçilerek çok büyük bir huni ve ucunda ise elektrik üretgeci (bu benim terimim) alın size HES, Hem bitki örtüsüne zarar vermezsiniz , hem de yer çekiminin gücünden faydalanarak su toprak ile buluşmadan enerji üretmiş olursunuz, Hayal kurmaya vergi alma derdi yokken yazayım dedim, Bakarsın gerçek...