Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

biyolojik arıtım

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Erkan İnaç tarafından paylaşıldı.

1. Erkan İnaç

Erkan İnaç CMNet Üyesi

arkadaslar herkese mrb lar kesikli reaktörlerimizden ölçüm yapmak için Imhoff hunisine aldığım numunede bakterilerin çökmediğini gözlemliyorum.nedenini araştırdım ama bi sonuca ulaşamadım.yardımcı olursanız sevinirim

2. Nurcan Ayan

Nurcan Ayan CMNet Üyesi

Blower süre ne kadar?

3. Erkan İnaç

Erkan İnaç CMNet Üyesi

blower süresi derken, biraz açıklar mısınız?

4. Nurcan Ayan

Nurcan Ayan CMNet Üyesi

Yani; Fazla havalandırma sonucunda floklaşma olmuş olabilir. F/M oranında bi artış olmuş olabilir veya çözünmüş oksijen seviyesi azalmış olabilir.
    Eğer bu tür bir sorun varsa öneride bulunabilirim.

5. Hamit Hatip

Hamit Hatip CMNet Üyesi

kardeşim sistemi çözdün mü? çökeliyor mu bakteriler?

biyolojik arıtım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Biyolojik prosesler

akdeniz üniversitesi biyolojik prosesler ders sunuları download | ifile.it
  2. Biyolojik nütrient giderimi

Arkadaşlar sizden bu konu hakkında elinizde bilgi varsa link vermenizi rica ediyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  3. Biyolojik Risk Etmenleri

Dr. Buhara ÖNAL tarafından hazırlanan Biyolojik Risk Etmenleri adlı sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  4. Biyolojik havuz ölü bakteri sorunu

Biyolojik havuzda ilk 2 fotograftandan da görüldüğü gibi ölü bakteri sorunu var. Çöktürme havuzu yüzeyinin bazı kısımlarınında da yüzen çamur problemi var. Konuyla ilgili yorumlarınız nelerdir? İmhoff 500. Oksijen değeri 3 mg/lt'ye göre otomatik devreye giriyor. Aşılama yapıldı, BOİ/N/P değerlerinde P düşüktü, DAP takviyesi yapılıyor.
  5. Biyolojik arıtma

arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli...