Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyolojik arıtma sepet ızgara atıklar

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Arkadaşlar biyolojik terfi tankımızdaki sepet ızgaranın tutmuş olduğu katı atıkları evsel atık olarak mı bertaraf edeceğiz. Atık kodlarına baktım ama göremedim. Yardımcı olurmusunuz

2. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

biyolojik atıksu arıtma tesisinizden önce tesisiniz hangi faaliyeti gerçekleştirmektedir.

3. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

Sadece evsel suların arıtıldığı bir tesis ise, katı atıkları da evsel atıktır,
    fabrikaya ilişkin atıksular da veriliyor ise endüstriyel atıktır.

4. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Sadece evsel arıtmada kullanılıyor bende evsel atık olarak düşünüyordum ama emin olmak istedim teşekkür ederim arkadaşlar..

Biyolojik arıtma sepet ızgara atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri

Arkadaşlar merhaba,atıksuların arıtılması dersi kapsamında hazırlamaya çalıştığım projeyle ilgili olarak ileri biyolojik arıtma ünitesi koymak istiorum,evsel atıksu arıtımı yapıyorum,bardenpho prosesini yada A2O prosesini düşünüyorum ancak tasarımını yapmak için hesaplamalara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..
  3. Biyolojik arıtma

arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli...
  4. Biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma

[FONT=arial black]Ben bir proje ödevi aldım biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma konum bana yardımcı olabilirmisiniz
  5. Kentsel biyolojik arıtma tesisi

Arkadaşlar kentsel biyolojik arıtma tesisinde işe başladığım zaman ilk ay içerisinde yapmam gerekenler nelerdir ? Bilgi verebilirmisiniz ??