Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyolojik arıtma

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında tinofchak tarafından paylaşıldı.

1. tinofchak

tinofchak CMNet Üyesi

arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli sizce en basit şekilde bi arıtma yapmak için 350 Kişilik bi kapasitesi var fabrikanın.

2. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

atıksu arıtma projesi vardır belkı oradan bakarak hangı sartlarda o artıma kurulmus öğrenebilirsin. çalışma kosulları vs.

3. tinofchak

tinofchak CMNet Üyesi

proje vb hiç bir sey yok bana çok saçma geldi ama yinede bi sorayım dedim öyle tek havuzda arıtma yapılıyo mu diye

4. Erol DALKILINÇ

dinlendirme falan yapılıyordur belki

5. M. Çağrı Karabuğa

M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

Havuzun hacmi yeterli ve biyolojik arıtımla istenilen deşarj standartını yakalamak mümkünse tek bir havuzu kesikli olarak işleterek arıtma yapabilirsiniz.

6. Erol DALKILINÇ

evt o şekilde oluyorda, önemli olan kuyunun boyutları ama arkadasın dedıgı dogru o sekılde de arıtma yapılabılır.

7. izbend

izbend CMNet Üyesi

İstenilen dejarj standartını karşılıyorsa elbette arıtmayı yapacaktır. Zaman içerisinde fabrikanın atıksuyunun özelikleri değişim gösterdiyse bunu da dikkate alman gerekir.

8. tinofchak

tinofchak CMNet Üyesi

görüşleriniz için teşekkür edrim :)

Biyolojik arıtma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Paket biyolojik atıksu arıtma tesisi işletilmesi

Merhaba. Şantiyemiz içerisinde 150 kişilik ve 500 kişilik olmak üzere iki adet evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi var. bunların işletilmesi ile ilgili tecrübeleri olanlar varmıdır? Bir çevre müh. olarak çalıştığım yerde atıksu arıtma tesisinde sorun olması sinirlerimi bozuyor. ayrıca arıtma tesisini kuran firma deşarj izni almamış o yüzden deşarj limitlerini tutturmam lazım. ancak şimdilik...
  3. Biyolojik arıtma sepet ızgara atıklar

Arkadaşlar biyolojik terfi tankımızdaki sepet ızgaranın tutmuş olduğu katı atıkları evsel atık olarak mı bertaraf edeceğiz. Atık kodlarına baktım ama göremedim. Yardımcı olurmusunuz
  4. Biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma

[FONT=arial black]Ben bir proje ödevi aldım biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma konum bana yardımcı olabilirmisiniz
  5. Kentsel biyolojik arıtma tesisi

Arkadaşlar kentsel biyolojik arıtma tesisinde işe başladığım zaman ilk ay içerisinde yapmam gerekenler nelerdir ? Bilgi verebilirmisiniz ??