• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Biyosidal ürün uygulamalarinda mesul müdürlük eğitimi

• Konuyu başlatan Silinen üye 2206
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 2206

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 8’inci maddesi gereği söz konusu eğitime Hekim, Veteriner Hekim, Biyolog, Eczacı, Kimyager, Mühendis (Kimya, Ziraat, Çevre, Gıda, Su Ürünleri), sağlık alanında en az ön lisans mezunu veya entomoloji, toksikoloji alanında yüksek lisans veyahut doktora diplomasına sahip olanlar katılabilmektedirler. -

Çevrecilerin de yapabileceği başka bir iş şubat itibarı ile tekrar eğitim açılacakmış.

- Biyosidal üretimi için çevre görevlisi gibi bir belge bir ürünün piyasaya sürebilmek için mesul müdür gerekli.

- İlgilenen Meslektaşlara duyurulur.

Organizasyon firması iletişim bilgileri: FTS Tur Turizm Hizmetleri Ltd. Şti. Adres: Güzeltepe mahallesi, Alper sokak, 14/9 Çankaya/ ANKARA Tel : 312 439 68 04 Fax : 312 439 68 02

@shalic
BİYOSİDAL ÜRÜNLERİN KULLANIM USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK incelemenizi tavsiye ederim. bende yeni inceledim haşerelerle mücadele edecek tesislerde görev alınıyor

Bana da öyle geldi boşuna alınacak bir belge sanki. İş güvenliğini bile ne hale getirdiler bu belge için ücret ödemeye değmez gibi geldi. Eğitim antalyada 5 gün bir de konaklama ücretinden bahsetmemişler bile

a) Veteriner ispençiyari ve tıbbi müstahzarlar,
b) Tıbbi cihazlar, vücuda yerleştirilebilir aktif tıbbi cihazlar, vücut dışında kullanılan tıbbi tanı cihazları ve bunların dezenfektanları,
c) Gıda katkı maddeleri,
ç) Gıda ile temas eden madde ve malzemeler,
d) Çiğ süt, ısıl işlem görmüş süt ve süt bazlı ürünler,
e) Yumurta ürünleri,
f) Su ürünleri,
g) 29/5/1973 tarihli ve 1734 sayılı Yem Kanunu kapsamına giren ürünler,
ğ) Bitki koruma amaçlı kullanılan bitki koruma ürünleri,

- Aslında baya geniş konulu biraz ürün denetimi ile alakalı bunu üreten tesislerde zaten ÇKAGİLY listelerine dahil Yani bir çevre görevlisi ve isg belgesi yanında ek olarak alınabilir.

- Yukarıda ki sayılan tesislerin hepsinde üretim müdürü olarak mesul müdür var. Sonuçta kimyasalların çevreye etkiside çevre işi.

Arkadaşlar bence birkez daha düşünün !
Biyosidal mesul müdürlüğü özlellikle kamusal alanlarda halk sağlığı için yapılan zirai ilaçlama ekiplerine müdürlük yapıyor. misal Belediye hizmetlerinde ilaçlamanın ne kadar önemli olduğunu sizde biliyorsunuz. Aktif olarak çalışmasanız bile belgenizi işleterek ek gelir elde edebilirsiniz.