Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BKÖP hk.

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Filiz Bali tarafından paylaşıldı.

1. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

31 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan
    “BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK"

MADDE 1 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“b) Diğer hükümleri 1/1/2014 tarihinde yürürlüğe girer

15 gün içinde nasıl hazırlayacağım telaşına kapılmışlar birileri hala olabilir :)

Melih Coşar bunu beğendi.
  2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Bir benzeri kirlenmiş sahalar bilgi sisteminde oldu. Dur bakalım sırada hangi yönetmelik var:)

Filiz Bali bunu beğendi.
  3. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

SEVESO BİLDİRİMLERİ 2014 temi sorumluyuz.

4. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

2014 e kadar zaman var

5. Özlem Kocaman

suanda bir ceza yaptırımı yok ama 2014 baslıyacak ölemiii

6. Özlem Kocaman

seveso bildiriminden seviyesini belirleyecez ve ona göre güvenlik raporu veya büyük kaza önleme politika belgesini belirleyecez 2014 e kadar süresi var dogrumu anlamısım

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Özlem hanım, siz online.cevre.gov.tr 'den Seveso Bildiriminizi yaparsınız. Bildirim yaparken sistem otomatik sizi kapsam dışı veya alt/üst seviyeli kuruluş olduğunuzu belirliyor.

Fidan Hanım'ın da belirttiği gibi yönetmelik “b) Diğer hükümleri 1/1/2014 tarihinde yürürlüğe girer'' maddesi kapsamında değerlendirilir.
    Siz beyanınızı yapın. BEKÖP veya Güvelik Raporu hazırlamak için 2014'e kadar vaktiniz var demektir ;)

8. Özlem Kocaman

çok teşekkür ederim :)

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

10. Erhan Güler

Erhan Güler CMNet Üyesi

BEKÖP ile ilgili bir taslak, örnek vb var mı? Yönetmelikte yazılanlarla bir çalışma yapamadım BEKÖP ile ilgili. İnternetten birkaç örnek buldum. BEKÖP yükleyen oldu mu? ve Hazırladığı BEKÖP'e Bakanlıktan, İl Müdürlüğünden olumlu veya olumsuz cevap alan oldu mu?

Ekli Dosyalar:

11. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

2014 de geldi.. örnekler için teşkkrler.. ben daha bu konuda çalışmaya başlayamadım.

12. Erhan Güler

Erhan Güler CMNet Üyesi

13. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

arkadaşlar ben sveso beyanını yaptım. beyan sonucunda işletmemiz sistem tarafından alt seviyeli kuruluş olarak belirlendi. bu nedenle BEKÖP (büyük endüstriyel kaza önleme politikası) hazırlamam gerekiyor. yönetmelik istenen bilgiler çok detaylıca bunun için bakanlığında yayımlamış olduğu bazı dökümanlar mevcut. anca BEKÖP formatını göremedim elinde hazırlanmış bir BEKÖP örneği olan varmı?

14. Burçin Birinç

Burçin Birinç CMNet Üyesi

Arkadaşlar seveso bildiriminde kapsam dışı çıkan bir firma için ne yapılmalıdır? Her sene tekrar seveso yapılacak mıdır?

15. Turan Elieyioğlu

Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhabalar,

Bulunduğum tesis içerisinde Boya,tiner ve tutkal kimyasalları kullanılmaktadır.Tabiki Bunların oluşan atıkları......Oluşan atık 1 ton/ay altındadır.yani yönetmelik gereği mali sorumluluk sigortasına gerek yok diye biliyorum.Peki boya, tiner ve tutkal (toplamda 4 ton /ay olduğunu düşünürsek) stokta bulundurulduğundan kimyasallar ayrıca mali sorumluluk sigortası yaptırmak gerekirmi acaba? Şirketin aynı zamanda sigortası var ve bu nedenle gerek yok diye düşünüyorum....ne dersiniz....

Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.......

16. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

asıl sorunu bilmiyorum ama, ürünlerin son kullanma tarihlerinin geçme durumları olduğunda atık olarak değerlendiriliyor ki bazen ayda bir tonu geçebiliyor benim örneklerimde . bir günde 1 ton 2 tok atık oluşuyo ve 1-2 günde bertarafa gidiliyor. böyle bir durum için atıklara sigorta yaptırılması gerekiyor.

BKÖP hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) Belgesi

Merhaba arkadaşlar, Seveso bildirimi yaptığımda "alt seviyeli kuruluş" sınıfına girdik. Alt seviyeli kuruluşlar da BKÖP hazırlamak zorunda. İnternet ortamında araştırdım. Eğitim slaytları çıkıyor. Ancak pek de açıklayıcı değil. Elinde BKÖP ile ilgili örneği olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
  2. Seveso-bköp

Arkadaşlar elinde Seveso bildiriminden sonra yazılmış bir Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) olna var mı? Varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler..