• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bor yağı hakkında

lutfi.polat

Kayıtlı Kullanıcı
Makinalarda kullanılan bor yağı hakkında nasıl bir yöntem uygulayarak atabiliriz? Standartı var mı dır? geri dönüşüm olarak neler uygulanmalıdır kısaca bilgi verirmisiniz?

Bor yağının bertarafı için yaptığım lisanslı firma araştırması beni İZAYDAŞA yönlendirdi, ayrıca İZAYDAŞA gönderilen bor yağının analiz yaptırılmasına gerek yok arkadaşlar

Arkadaşkar Boryağ için atık yağ kategori analiz yapmanıza gerek yok Atık yağ olarak değerlendirilmemektedir.

boryağlar artık R5 kodu ile geri kazanılmaktadır,

Atık boryağlar için sitemden geri kazanım firmalarından R5 Kodlu firmaları aratırsanız bor yağını alan firmaları görebilirsiniz.

Slm arkdslar bu konuda yeni bir yöntem var bcs yurt disindan iptalolarak kkullanıyoruz ve bor yaginin kullanım ömrünü en az 6 kat uzatabiliyoruz bu konuda bizimle irtibata ggeçerseniz sorunu çözebiliriz 0543 250 94 75

ENVİNOVA Ltd. Şti. Dokuz Eylül Üniversitesi DEPARK Teknoparkta KOSGEB desteği ile kurulmuş bir firmadır. Şirketimizde tehlikeli atık arıtımı konusunda çalışmalar yapmaktayız. DEPARK'ta yürüttüğümüz projelerden biri olan "metal işleme sıvılarının ıslahı cihazı tasarımı" kapsamında yeni bir sistem geliştirdik. Bu sistem bor yağı atığını maliyet etkin olarak deşarj limitlerine indirebilmektedir. Sistemle ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

bor yağını kimyasal yapısı ile ilgili bilgisi veya kaynak gösterebilcek arkadaş varsa sevinirim.

@surmene1967
Hiç sorma @surmene1967 :) Birleşik denetim sonucu bor yağı analizi istendi. Ben de direkt bertarafa gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden konuyu görünce bi sorayım dedim :rolleyes:

@surmene1967
@surmene1967 zaten sözleşmemiz var. 120109 atık koduyla gönderim de yapıyoruz. Sorun yine de benden analiz istemeleri. Geri kazanıma gönderemeyeceğim yağın neden analizini yaptırayım. İstanbul da bor yağı geri kazanımı yapan firma var mı?

@oknt

Bor yağını kimse istemiyor :) kaldı ki kendisi tam olarak yağ olsa ARA DEPOLAMA tesislerine izin lisans olarak o kod verilmez. Bertaraflık malzeme neticede. Neden yapılmadığını geçmişe dönük verilen yerleri vs. bir üst yazı ile sunun cevap ne gelecek ona göre bir şey yapın.

Bor yağının bertarafindan ziyade kullanım ömrünü iki katina çıkartan bakteri oluşumunu engelleyen yeni bir teknoloji var.aynı zamanda emisyon %3 lere kadar düşse bile etkiler aynen korunuyor