Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bor yağı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

 1. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar atık bor yağını 12 01 09 koduyla verdik, Halojen içermeyen işleme emülsiyon ve solüsyonları diye tanımlanıyor. Atık yağ beyanında belirtmemiz gerekiyot mu?
   
 2. Berrak Ören

  Berrak Ören CMNet Üyesi

  12 01 09 atık kodu tehlikeli atık kodu olarak geçtiği için belirtmeniz gerekiyor.
   
 3. ceren123

  ceren123 CMNet Üyesi

  ama yağ olarak geçmiyor
   
 4. Berrak Ören

  Berrak Ören CMNet Üyesi

  evet yağ olarak geçmiyor tanımlaması ama bor yağı 12 01 09 kapsamında alınıyor. bende geri dönüşüm firmasında çalışıyorum. bizde bu kod ile alıyoruz. dediğim gibi tehlikeli atık kapsamında olduğu için beyan edilmeli
   
Bor yağı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bor yağı hakkında

  Makinalarda kullanılan bor yağı hakkında nasıl bir yöntem uygulayarak atabiliriz? Standartı var mı dır? geri dönüşüm olarak neler uygulanmalıdır kısaca bilgi verirmisiniz?
 2. Bor yağı atık kodu

  Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Bor yağının atık kodu için hangisi daha uygundur? 12 01 "Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar " 12 01 12* Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar ya da 13 05 Yağ/Su Ayırıcısı İçerikleri 13 05 07*...
 3. PCB içeren Trafo Yağı

  Arkadaşlar merhaba, Fabrikamızda trafo yağı mevcut.. PCB içerip içermediğini bilmiyoruz. Bir kaç laboratuvardan fiyat teklifi aldık. Numune göndericez. Sorum şu; PCB içeriyorsa Trafonun değişmesi mi gerekir ? Ne yapmamız gerekir bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..:)
 4. Gres yagi

  merhaba bir firmada gres yağı bulunmakta ve bunlarıın lisanslı bir firmaya verilmesi gerekiyor mu gerekiyorsa önerebileceğiniz firmalar var mı?
 5. Motor yağı dip tortusu

  Arkadaslar Merhaba, atık motor yağlarını bertarafa gönderdikten sonra varil diplerinde kalan katı yoğunluğu fazla olan atık malzemeyi hangi kodla gönderebilirm?Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden tesekkürler.