Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boyama için filtre acil yardım

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Elmas Maden tarafından paylaşıldı.

1. Elmas Maden

Elmas Maden CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    Daha öncede aslında benzer soru sormuştum şöyleki bir tesisim var ve boyama ile kumlama aynı saha içerisnde, boyama ünitesi ayrılamaz bir şekilde (üstten raylı vinç var ve parçalar çok büyük olduğundan boyama ünitesi kapatılamıyor)
    şimdi kumlama bölümü için toz tutucu filtre kullanıldı. ortam havalandrması şuan gayet iyi ancak boyama ünitesinden ötürü VOC azaltıcı bir filtre sisteminin olması gerekmektedir. şimdi saha içerisine onu ne şekilde yaptırabilirim. çünkü kapalı bir bölüm yok, nasıl toplayacağım ki filtreden geçireyim??
    Umarım sorunum anlaşılmıştır, fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Boyama için filtre acil yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Biyolojik filtre reaktörler (bfr) için dolgu malzemesi alternatifleri

Biyolojik Filtre Reaktörler (BFR) klasik filtre sistemlerinin modifiye edilerek atıksu arıtımı amacıyla kullanıldığı yeni teknolojilerdir. Günümüzde farklı isimler altında geliştirilen biyolojik filtreleri birbirinden ayıran özelliklerin başında filtrelerde kullanılan dolgu malzemeleri gelmektedir. Sunulan makalede “pellet” olarak isimlendirilen, su yumuşatma sistemlerinden atık olarak çıkan...
  2. acil yardım

bir firmanın kapasite raporunda emisyon ve deşarj izni varsa geçici faaliyet belgesi başvurusunda bunların durumu ne olur yardımcı olurmusunuz acil
  3. Yeni kayıt sistemi için acil yardım

Eskiden girilmis olan firmaların bilgi güncellemesini nasıl yapacagım acill yardım
  4. Acil yardim

Arkadaşlar çevre yönetim sistemi ve ohsas isg yönetim sistemini kuracağım ve entegre yapim mi diyorum bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Bir de beni bu konuda aydınlatacak örnek olarak gösterebileceğiniz çevre ve isg entegre prosedürler var mı? Mesela bir risk değerlendirme prosedürü ve işletme kontrol prosedürü olabilir. Bu prosedürlerde çevreye ve isg'ye nasıl açıklamalarda yer...
  5. Acil yardım

belediye ile anlaşmalı lisanslı Tat Firmasıyız. bölgemizde toplu konut alanı var ve bu konut alanındaki site yönetimi el altından ambalaj atıklarını toplayıp satıyorlar. bunun için idari para cezası uygulayacağız. hangi kanun maddesi bununla ilgili acaba? çevre kanunu 20. madde bu konu ile doğrudan muhattap alınabilir mi? 20. maddede ambalaj atıklarının satışı vb. bir ifade yer almıyor_