Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Kübra Karabulut tarafından paylaşıldı.

1. Kübra Karabulut

Kübra Karabulut CMNet Üyesi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tekstil Sanayi Atık Sularının Arıtılması

T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BİTİRME ÖDEVİ TEKSTİL SANAYİİ ATIK SULARININ ARITILMASI DANIŞMAN: Yrd. Doç. Dr. Yusuf SAATÇİ HAZIRLAYAN Gökhan YILDIZ Teze ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Boyar Madde içeren Tekstil Atıksularının Arıtım Alternatifleri

Son yıllarda su kirliliği kontrolü büyük önem kazanmıştır. Alıcı su kaynaklarına verilen boyar maddeler organik yük olarak bu kirliliğin küçük bir kısmını oluşturmaktadır; ancak alıcı ortamda çok düşük konsantrasyonlarda boyar madde bulunması bile estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle boyar madde içeren tekstil endüstrisi atıksularından renk giderim prosesleri ekolojik açıdan önem...
  3. Karışık endüstriyel atık su arıtım tesisi fosfat giderimi

Merhaba karışık endüstriyel atık su arıtımının yapıldığı bir organize sanayi bölgesinde staj yapıyorum.Tablo19 a göre toplamfosfat değerinin 1 in altında olması gerekiyor.Ben toplam fosfat değeri 1 in altında olduğunda poli aluminyum klorür %de kaçlık konsantrasyonla vermemiz gerektiğini ve değer 1 in üstünde çıktığında poli alüminyum klorürü nasıl ayarlayacağımı öğrenmek istiyorum.
  4. Boyar madde gideriminde anaerobik sistem

Remazol Black-B ve Remazol Turkuaz Blue-G boyaları içeren atık su için anaerobik-aerobik sıralı bir sistem oluşturucaz. Fakat anaerobik sistemde önceden denenmiş bir reaktör tipi, verimi ve uygulanan yükleri içeren bir kaynağa ulaşamıyorum. Kaynaklarda genelde anaerobik-aerobik sistem deyip reaktör tipini belirtmemişler. Yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Talaş adsorpsiyonu ile boyar madde giderimi ...

Arkadaslar talaş,zeolit gibi adsorbent malzemelerle boyar madde gıderımı yapmak ıstıyorum bu konuda yazılmıs dokumanları arastırmaktayım adsorpsiyon kinetiği,teorisi gibi konularda da yazılmıs kaynakları arastırıyorum ellinde dokuman olan arkadaslar paylasırsa cok guzel olur simdide hepinize cok tesekkür edıyorum.