Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bozcaada'nın enerjisi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

slide.jpg

Bozcaada’da 4 ay önce eğitim ve demonstrasyon amaçlı olarak açılan Hidrojen Enerji Merkezi, Türkiye’de bir adanın enerji ihtiyacının hidrojenden sağlamayı amaçlaması açısından bir ilk oldu. Dr. Uygar Özesmi, Gezegen'in Geleceği adlı radyo programında bu konuyu şöyle yorumladı: "Güneş kolektörlerinden sağlanan enerji ile suyun elektrolizinden elde edilen hidrojenin, gelecekte adanın ısınma ve yakıt ihtiyacını sağlamak için kullanılması hedefleniyor.

Ancak “Hidrojen Adası Bozcaada”nın henüz atıklarını arıtacak bir tesisi olmadığı için kanalizasyonu Ege’nin güzelim sularına akıyor. Hem de 1 yıldır. Poyraz Limanı mevkiinde denizi kirleten atık sorunu için Ada Belediyesi’ne imza toplayıp veren adalılara rağmen Bozcaada’da kanalizasyon şebeke projesi henüz tamamlanmış değil."

NTVMSNBC

Related Contents

1116665_695b0f443716d456f44c55014eed0b6f.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
Numune Alma Sıklığı.JPG
Firmamızda paket arıtma sistemi bulunmaktadır proses sırasında her hangi bir endüstriyel nitelikli kullanılmış su çıkmıyor sadece evsel nitelikli atık su çıkmakta tuvaletler lavabolar vs. İç...
AYLIK NUMUNE ALMA ZAMANIÜ.jpg
Ahmed Bey, bu bilgi hangi tebliğ ya da yönetmelikte (vs) yer almaktadır acaba, bilgilendirirseniz sevinirim. Çoğunluk evsel atıksu arıtımı yapan paket arıtmalar debileri günlük 50 m3 olduğundan...
Ekran Resmi 2015-10-14 14.48.34.png
Sorun devam ediyor mu? Çözdüm sanıyorum ama sorayım dedim. [ATTACH]
20150624_140007.jpg
OZON UYGULAMA İLE İLGİLİ BAZI OSB'DE ÇALIŞMALAR YAPTIK. PROJELER DEVAM EDİYOR. OSB 1 : ÇIKIŞ SUYU Pt-co değeri : 420 5 DK. UYGULAMA SONRASI Pt-co değeri :24 10 dk UYGULAMA SONRASI Pt-co...
1116665_620x410.jpg
Yozgat'ta ilk uranyum 2016'da çıkarılacak Uranyumun varlığı bilinen Yozgat Temrezli’de ilk maden 2016 sonunda açılacak. Saha hakkına sahip Avustralyalı Anatolia Energy, Amerikalı URI’yle eylülde...
Görüş Yazısı.png
Dipte biriken beton çamurlarının yeniden kullanımını/değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle genel olarak sularından arındırıp kırma eleme işleminden geçirttiriyorum. Yeniden...