Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu haber çevre ile alakalı mı ?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Müjdat Öner tarafından paylaşıldı.

1. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

2. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Haberi ilk okuduğumda bende oldukça şaşırmıştım. Sonra düşününce bunu keşfeden adama hayran kaldım. İnançları gereği cesetler yakılıyor ve yine inançları gereği üstlerinde değerli malzemelerle yakılıyor, bu malzemelerin toprağa karışıp yok olmasındansa değerlendirilmesi güzel birşey bence. Ah bu bir çevre haberi mi, sanmıyorum. Herşey sadece para kazanmak için, çevreyi korumak için değil...

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

çevreyi koruyan bir uygulama biliyorum. biraz tuhaf hatta iğrenç gelebilir okumadan önce uyarayım sizi.

sızı azotla cesetleri tamamen dondurup kolaylıkla kırılabilir hale getiriyorlar (demolition man filmini izleyenleriniz hatırlayacaktır). daha sonra bekletmeden biyolojik olarak kolayca bozunabilen bir tabuta koyuyorlar. bu sırada tabutun içinde ufak bir darbe ile kolayca kemiklerine kadar parçalanıyor ceset. tabut dışına bir sızıntı bulaşma yok. kişi daha sonra vasiyet edilen yere gömülüyor. toprağa karışma süresi epey kısalıyormuş. dini inançları kısıtlamıyorsa kişi belirli bir yere mesela bir özel mülkte bir bahçeye falan da doğrudan organik gübre (toz ya da sıvı) olarak serpilebiliyor. ilk güneşli havada gül bahçesinde tomurcuk falan oluyor mefta..
    matrix filmindeki ölüleri sıvılaştırıp dirileri beslemekte kullanan makinelerden sonraki en gelişmiş bertaraf yöntemi :)

tabii total organ bağışı ya da öldükten sonra kadavra olarak tıbbın hizmetine girmek bence en güzeli. hem çevreci hem tıbba mütevazı bir katkı sağlıyor. hem de yeniden kullanım kavramını yaygınlaştırmaya güzel bir örnek olur.

bu haber çevre ile alakalı mı ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB ÇMO Başkanı Murat Taşdemir TRT HABER 08.02.2011

http://www.youtube.com/watch?v=Fff4H7vkSgk
  2. Çmo dan bir haber.

Kendi Hanemizdeyiz Artık! Odamız 20. Yılında en önemli hedeflerinden biri olan kendi yerini alma idealini gerçekleştirdi. Kira ödemelerinden sıkılmıştık ve bitti. Sürekli taşınmaktan yorulmuştuk ve bitti. Adres değişikliğini ilandan yorulmuştuk ve bitti. Beklemekten yılmıştık ve bitti. Umut etmekten sıkılmıştık ve bitti. Sizleri yormaktan utanmıştık ve bitti. Bitmeyen çileler işte gün geldi...
  3. Çevre yönetimi hizmetleri hakkında basından bir haber

http://www.ensonhaber.com/cevre-yonetim-hizmeti-icin-son-gunler-2012-03-28.html
  4. Hastaneye gelen tehlikeli atıklarla alakalı yazı

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından hastanemize tehlikeli atıkların ayrı toplanması gerektiğiyle alakalı bir yazı geldi. Ayrıca atık yönetim planı hazırlanması gerektiği de yazılı. Ekte örnek bir atık yönetim planı var. Ancak eski formattaki atık yönetim planı. (Endüstriyel atık yönetim planı) Sizler eski formatı mı kullanıyosunuz?