• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bu Kimyagere ne cevap versem bilemedim?

E

ebubekirekinci

ne-cevap-versem-bilemedim-kimyager.jpg
Bu çiçeği burnunda Kimyager'e ne cevap versem bilemedim, size sormak istedim?

ne-cevap-versem-bilemedim-kimyager.jpg

Eğer kimya mühendisi iseniz odanızın açtığı LPG Sorumlu Müdürlük eğitimini alıp sınavına girip yine odadan katılım belgesini almanız gerekiyor.. Sonrasında istasyonlar ile sözleşme yapacaksınız ve başlayacaksınız. Toplam 5 adet istasyona bakabiliyorsunuz ama bu sayı değişmiş olabilir..

Makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarından birinin eğitimini almış olma şartı var ve bu belgeyi TMMOB'a bağlı ilgili meslek odaları tarafından düzenlenecek eğitim programlarına katılarak "Sorumlu Müdür Belgesi" alma zorunluluğu var.

Ben 4 yıllık üniversite mezunu bir kişinin yazdığı mesajın yapısına dikkat çekmek istemiştim.

"mrb iyi aksamlar ktu kimyager mezunuyun"

1 ) 'Ktü Kimya Mezunuyum', ya da 'Ktü Mezunu Kimyager'im' demeliydi..

"4 yillik bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim birde egitime gerek varmi sadece diplomayla yapabiliyozmu gida yapiyoruz yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar"

2 ) "4 yıllık" demiş arkadaş, aslında bir önceki cümlenin elemanıyken arkadaş aşağı satıra geçerek oraya yazmayı uygun görmüş!
3 ) "Diplomayla yapabiliyozmu" derken neresinden tutacağınızı şaşırıyorsunuz...
4 ) Berbat bir anlatımla zor bela bitirilen cümleden sonra, hiçbir bağlantı veya ayraç görevi için hiçbir noktalama işareti konulmaksızın cümlenin yükleminden sonra aynı cümleye devam edilerek "gıda yapıyoruz" demesi.. Ayrıyetten gıdasının nesini yapıyorsun? "Gıda tesislerinde Sorumlu Müdürlük yapıyoruz" demeliydi ama...

neresinden tutarsanız diğer taraflarının elinizde kaldığı bir vahim durumla karşı karşıyasınız.

4 yıllık üniversite boyunca insanlara kitap okuma zorunluluğu getirilmiyor diye mi öğrenciler gazetelerin spor ve magazin sayfalarının dışında bir sayfa kitap okumazlar?

aynı şeyleri ben söyleyecektim ki arkadaş yazmış bu ne biçim bir mesajdır !!! 4 yıllık üniversiteyin kazanması bile mucize bende bu maili atanın:evil:

Arkadaşlar,bence de kötü bir anlatım.Bana göre Türkçeyi güzel kullanmak her vatandaşın görevidir.Bu e-postayı atan arkadaş,e-postasının bir forumda yayınlanacağını bilseydi, kuvvetle muhtemel daha düzgün bir e-posta atardı.Çok acımasızca eleştiriyorsunuz arkadaşlar.Lütfen yaptığımız eleştiriler yıkıcı değil yapıcı olsun.Bu sitede her yazdığınız dört dörtlük imla ve noktalama kurallarına uyuyor mu?Şimdi ne yapalım elimize bir imla kılavuzu alıp sizin hatalarınızı mı arayalım!!!Lütfen biraz hoşgörü...

Bu arada,bütün meslektaşlarımın bayramını şimdiden kutluyorum,nice bayramlara...

Senin de bayramın mübarek olsun gipcik arkadaşım.:) Yalnız şöyle bir durum daha var: maili atan arkadaş ebubekirekinci arkadaşı tanımıyor olsa gerek. Forumdan görmüş yardım istemiş. Tanımadığımız insanlara biraz daha özenli yazarak mail atmaz mıyız? Yoksa forumlara böyle afişe olabiliriz:):):)