Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Kitap Çocuklar İçin

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Akın Y. tarafından paylaşıldı.

1. Akın Y.

Akın Y. CMNet Üyesi

Eki Görüntüle 11564

Bu Kitap Çocuklar İçin
    Çocuklar evde,okulda veya oyun oynarken çevreyi korumaya nasıl yardımcı olacağınızı öğrenin...

Giydiğimiz giysilerden yediğimiz yemeklere, bahçemizde yetiştirdiğimiz bitkilerden evimizde beslediğimiz hayvanlara sakladığımız eşyalardan attığımız çöplere kadar her şeyin yaşadığımız dünya üzerinde bir etkisi var. Bu nedenle, dünya ve kendimiz konusunda en iyiyi yapmak için en akılcı kararları almak önemlidir. "Çocuklar İçin Her Yönüyle Çevre Kitabı" ile dünyamızı koruyabilmek amacıyla her gün neler yapabileceğinizi keşfedeceksiniz. Ayrıca, yağmur ormanlarının bizim için neden önemli olduğunu, hayvanların soyunun nasıl tükendiği gibi çevremizle ilgili çevrecilerin anlatacağı bilgileri öğreneceksiniz.
    Kitapta; çevreyle ilgili onlarca bulmaca, mini çevre sözlüğü, ebeveyn rehberi, öğretmenler için çalışma kılavuzu ve uluslararası çevre gruplarının iletişim bilgileri gibi bilgiler de yer almakta. Kitapla,

•Geri dönüştürülmüş eşyalara yeni kullanım alanları bulmayı,
    •Kendi seranızı oluşturmayı,
    •Asit yağmuru yağdırmayı –güvenli olarak tabii!– ve asit yağmurlarının bitkileri nasıl etkilediğini görmeyi,
    •Organik olarak yetiştirilmiş besinleri kimyasal maddeler kullanılarak yetiştirilmiş besinlerle karşılaştırmayı
    •Kendi kompostunuzu yapmayı,
    •Ağaçların kerestelik olarak kullanıldığı bölgelerin nasıl ormansızlaştığını anlamayı,
    •Gürültüye karşı dayanıklılığınızı ölçmeyi öğrenin.

Evinizde ve okulunuzda tek başınıza, ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Arkadaş Yayıncılık'ın çıkardığı kitap kitapçılarda...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Etiket Fiyatı : 10,50 TL (KDV Dahil)

Fiyatıda uygun bence. Saçma sapan hediyeler yerine bu tarz şeyler güzel olabilir..

Bu Kitap Çocuklar İçin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. e-kitap

arkadaslar bu kitabın pdf si internete düstü mü?aradım ama gözüme carpmadı.yardımcı olursanız sevinirm.
  2. Kitap Tavsiyeleri

Arkadaşlar son okuduğumuz beğendiğimiz kitapları birbirimize tavsiye edelim. Ben aynı zamanda birden fazla kitap okuyorum böylece sevdiğim kitaplar hemen bitmiyor yoksa bir oturuşta bitirebiliyorum. Son okuduğum kitaplar şöyle; 5 üzerinden de değerlendirme yaptım kendimce.:melek: Asi Melekler----- Danielle Trussoni **** Asla Vazgeçme ------ Harlan Coben **** Açlık...
  3. Kitap

Masters,G.M,Introductıon to Envıronmental Engineering and Science Third edition(2008) kitabı nerden bulablirim???
  4. Kitap

Atıksu Arıtımı ile ilgili SAMSUNLU ve İZZET ÖZTÜRK ün kitaplarından başka kitap bilen var mı? Varsa nasıl temin edebiliriz?
  5. Kitap

herkese merhabalar mesleki açıdan bizlere yardımcı olacak yol gösterecek hangi kitapları kütüphanemizde bulundurmalıyız?