• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bu mudur?

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
E- imza bedeli 295 TL
Belge Ücreti: 385 TL
Eğitim Ücreti: 400 TL
Yol uçakla: 200 TL
Konaklama: 250 TL
Diğer Masraflar: 100 TL
TOPLAM: 1600 TL
Bunun adı haksız kazanç başka bir şey değil.
çektiğiniz 3 günlük çilenin yanında mesleki olarak bakanlıkta sadece bir hiç olmak ise paha biçilemez.

Bakanlık bu eğitimi sanayi odalarında vb yerlerde organize edip bedelsiz yapabilir. Sertifika ücreti sembolik bir bedel olmalı. Bunları sanırım sadece para veren kesim olarak biz düşünüyoruz, bakanlık bizler için bu paraların çerez parası olduğunu sanıyor galiba 1000 tl lik çerez görmedim :)

Sektörün cazibesi yani ve siyasi çıkarlar diyelim mecbur kalıyoruz vermekle o miktarı.

Bu vize eğitimine katıldıktan sonra bize katılım belgesi verilecek, belge bedelini ödemek için bir süre varmı acaba? bu süreyi bir sonraki vize ye kadar deseler iyi olurdu 4 yıl için :), sanırım bunu yapmaz ise belge iptal olur

Tamamını ödedim hatta belki de daha fazla harcadım. Sonuç olarak hâlâ işsizim. Külfeti yanımıza kaldı. Ama yılmak yok, aramaya devam.

Ehliyet alırsın para verirsin.
Kimlik çıkarırsın para verirsin
Sertifika çıkarırsın para isterler
Belge alırsın para isterler
Memurun işini yapması için para isterler
Reçete yazdırırsın para verirsin
Doktora nasılsın dersin para verirsin.
İkametgah çıkarırsın para verirsin.
Otoyola giresin para isterler.
köprüden geçersin para isterler,
arabanı park edersin para alırlar
e-devletteki evrakları gördükleri halde çıktı isterler üzerine mühür parası alırlar.
çalışmadığını beyan edersin para isterler.
tüm bunlara rağmen asgari ücret verirsin. asgari ücretten de vergi alırsın

Vatandaştan aldığın verginin vergisini alırsın, ama vatandaş isteyince....

Merakımı mazur görün.
Eğitimi verecekler Devlet Memuru ise, Devletten dış görev parası alıyorlar ise, her eğitimde aynı sunumu yapıyorlar ise, Sorulacak hiçbir soruya cevap verilmiyor ise( herkes 4 yıl tecrübeli yaaaa),
Bu paralar ne için.

Bir adım bir adım bir adım
Üç adımda biter bu odam
Neden neden neden neden
Neden neden neden neden
Daracık yaparlar bu evleri
Pencereden görünen gökyüzüne inat
Bu evde bir çocuk bir çocuk
Bir kadın ve ben yaşardık
Neden neden neden neden
Neden neden neden neden
Bırakıp çekip çekip gittiler
Uzaklarda görünen güzel günlere inat
Takılır düşüncelerim
Takılır düşüncelerim
Takılır takılır..........

KUSURA BAKMAYIN.

çok şikayet eder insan fakat gel gör ki hak için yürüyüşe bilmeyen milleten ne beklersin ki devlet de bunu iyi kullanıyor..

@Kenan Atalar

Biz Marttaki vize eğitiminde eğitimlerin her ilde yapılabileceğini söyledik ancak bakanlığın personel sayısının yetersiz olacağını ve bakanlığın işlerinin aksayacağını söylediler

@Kenan Atalar

Çevre Görevlisi belgesinin kullanılabilmesi için belgenizin bitiş tarihinden 1 ay önce işlemlere başlamanız gerekiyor

Arkadaşlar, dun vize eğitiminde belgesini, vize bitiş tarihinden bir ay once vize yenilemesi yapmayan adayların belge ucretinin % 50 fazlasının ödeneceği soylendi.

Geçerli bir sebebi olup, mart ayında yapılmış olan bir eğitime katılamamış bir çok insan var, bakanlık yine fazla getirecek bir sebep oluşturdu.
adamın cenazesi varsa, eşi doğum yapmış ise, adam hastanede yatıyor ise mart ayında antalya ya gelememiş olabilir. Bu çok insafsızca

@Melih Coşar

O nedir öyle yahu?

Benim belgemin vizesi 2016 Nisan'da bitiyor. Bu adamlar 2016 yılı Ocak ya da Şubat ayında da eğitim açacaklarını, bu nedenle de Aralık ayındaki eğitime (benimle aynı durumda olanlar için konuşuyorum) katılınmaması gerektiğini söylemediler mi? Ee tutun ki bakanlık yapacağı eğitimi organize edemedi, en erken Mart ayının sonuna koydu eğitimi. Şimdi ne olacak peki?

Bunu mu bulmuşlar şimdi de? Bu mudur yani?