Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sistem kazaları azaltacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Emre tarafından paylaşıldı.

 1. Emre

  Emre Misafir

  [​IMG]

  Nissan, yüksek hızda arkadan çarpma kazalarını önleyen yeni bir teknoloji üretti.
  Nissan Motor Ltd. Şti. arkadan çarpma nedeniyle meydana gelen kazalara iki açıdan da yaklaşan ve yeni bir teknoloji olan "Öndeki Araca Çarpmayı Önleme Konsepti”ni sundu. Bu teknoloji, bir yandan sürücünün seyahat esnasında önünde seyreden araca çarpmasını önlemeye yardım ederken, aynı zamanda ani fren yapma riskini de azaltmaya yardımcı olarak arkadan gelen aracın size çarpma riskini de azaltıyor.

  Söz konusu teknoloji, öndeki aracın uzaklığını ve hızını gösteren çok hassas bir radar sensörü aracılığıyla devreye giriyor. Sistem hızın düşürülmesi gerektiğini tespit ettiğinde, sürücüyü hem ekran simgesiyle hem de sesli olarak ikaz ederken, gaz pedalını yukarı kaldıran bir kuvvet oluşturup sürücünün aracı sarsmadan yavaşlatmasını sağlayan kısmi fren sistemini uyguluyor.

  Sistem çarpışma riskinin olduğunu tespit ederse, otomatik olarak daha sıkı bir fren yaparak sürücünün emniyet kemerini sıkılaştırıyor.

  Nissan, geliştirmiş olduğu "Öndeki Araca Çarpmayı Önleme Konsepti” sayesinde şu ana kadar çarpışma önleme sistemlerinin devreye girebildiği en yüksek hız olan 60 km/s’ e kadar olası çarpışmaları önlemeye yardımcı oluyor. Öncesinde çarpışma önleme sistemleri daha düşük hızlarda devreye girebiliyordu, Nissan’ın yeni teknolojisi bu hızın neredeyse 60 km/s’e ulaşmasına yardımcı oluyor.

  Nissan yeni teknolojisiyle, öndeki aracı daha erken tespit etmesinin yanı sıra sürücünün yüksek riskli bir durumdan kaçınmasını sağlayacak uyarılar veriyor. Sistem sürücünün hızını azaltmasına yardım etmek üzere tasarlanmış olup, aynı zamanda arkadan gelen aracın size çarpma riskini de azaltıyor.

  HABERTÜRK
   
Bu sistem kazaları azaltacak konusuna benzer içeriklerimiz
 1. iş Kazaları

  Baş iş müfettişi Tevfik Paçacı tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 2. iş kazaları

  Basına Ve Kamuoyuna.. Geçen hafta TBMM den ‘İş sağlığı ve güvenliği’ yasası geçmişti. Ve biz Derdimize derman mı ? Hayır değil. demiştik. Yetmedi, işveren yükümlülüğünü azaltan, kayıran düzenlemedir demiştik. Ve görüyoruz ki, yasa konuşuldukça dediğimiz gerçekler ortaya çıkmakta. Ve ülkemizde her gün 5 ile 8 arasında işçi hayatını kaybetmeye devam etmekte....Nedeni bizlerce de,...
 3. Sistem Kaydı

  Merhabalar, çalışmakta olduğum danışmanlık firmasında izinlisans portalında sistem kaydımı yapamıyoruz. Firmam beni kendi sistemlerine ekledi ancak benim onaylamam için bana gelmesi gereken bildirim yada her ne ise gelmedi. Meslek bilgileri kısmına girince onay/red bekleyen meslek bilginiz var. onay yada red ediniz yazıyor. Onay veya red etmek için herhangi bir buton yok. Umarım problemimi...