Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buğdaylı Mbr tesisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Ege Çağlar Yeşilyurt tarafından paylaşıldı.

1. Öncelikle herkese iyi günler,iyi çalışmalar.
    Benim yardım istediğim konu,aşağıda özellikleri verilen tesise gelen fazla debi için ne önebilirsiniz?Önemli olan gelen fazla debininde değerlendirilmesi( örn:arazide arıtma),veya bir arıtma ünitesi
    gerekebilir mi?Özetle ,istenen bu fazla debinin en uygun şekilde değendirilmesi.Veriler:
    Ø Kişi sayısı = 500 kişi
    Ø Kişi başı su tüketimi= 200 L/N.gün
    Ø Atıksu debisi = 100 m3/gün
    Ø Atıksu debisi =140 m3/gün
    Ø KOI = 1000 mg/lt
    Ø AKM = 250 mg/lt
    Ø TN = 190 mg/lt
    NH3 = 35 mg/Ø Yağ-gres = 30 mg/lt
    Ø Sıcaklık =20
    Ø Ph =6-9
    Atıksu Arıtma Sistemi Çıkış Suyu Değerleri

BOI5
    mg/L
    <10
    KOI
    mg/L
    <80
    AKM
    mg/L
    <5
    TN
    mg/L
    <10
    NH3
    mg/L
    5
    YAĞ&GRES
    mg/L
    <5
    T_P
    mg/L
    2
    BULANIKLIK
    NTU
    <1
    pH

6-9

2. Yerleşim Yeri Hakkında Bilgiler
    Ø MBR Tesisi Debi Çıkış Değerleri 8-10 m3/saat aralığında değişmektedir.
    Ø 192-240 m3/gün aralığında tesis deşarj yapmaktadır.
    Ø Yerleşim yeri Nüfusu 1900 Kişi olup mevsimsel farklılık göstermemektedir.
    Söz konusu yerleşim biriminin %80 inde kanal şebekesi mevcut olup geriye kalan %20 lik bölgede topografik nedenlerden dolayı kanal hattı yoktur

3. tesisin uydu fotografı da ektedir.

Ekli Dosyalar:

Buğdaylı Mbr tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  3. tat tesisi

arkadaşlar tat lisansına sahip ve belediye ile sözleşmesi olan firmayız.yönetmeliğe göre mücavir alan sınırları içerisindeki satış noktaları marketler ambalaj atıklarını bedelsiz olarak vermelidir der.ancak sözleşmeli olduğumuz belediye sınırları içerisinde bulunan bazı marketler atklarını başka firmalara vermekte yada bedel talep etmektedir.her ne kadar yönetmeliği anlatmaya çalışsamda iş...
  4. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.