Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün saat:20:00 sonrası gökyüzüne bak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hakan Nizamogullari tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Nizamogullari

Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

55eddfdb-de82-4c51-aceb-7b24250846ba.jpg

Her yıl ağustos ayında gerçekleşen Perseid göktaşı yağmuru nedeniyle çok sayıda uzay meraklısı gözlerini gökyüzüne çevirdi.
    Swift Tuttle kuyrukluyıldızından kopan ve boyutları bezelye ile kum tanesi arasında değişen göktaşları, Dünya atmosferine saatte 120 kilometre hızla girerek gökyüzünde birkaç saniye süren parlak bir iz bırakıyor. Hafta boyunca sürmesi beklenen bu ışık şovunu izlemek için Türkiye’de en ideal zaman, bugün saat 20.00 sonrası. Saatte 60 ile 100 arası göktaşının görülebileceği Perseid yağmurunu izlemek için en uygun yerler de şehir ışıklarından uzak karanlık alanlar. Çıplak gözle izlenebilen göktaşı yağmuru özellikle gökyüzünün kuzeydoğusundaki Perseus takımyıldızı çevresinde görülüyor. Uluslararası Meteor Organizasyonu’nun (IMO) tahminine göre, göktaşı yağmuru bugün ve yarın doruk noktasına ulaşacak.
    Hürriyet

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ya izlemesine izlerim ama burada hava kapalı şu an. Umarım o saate kadar açılır da, incelerim sonrasında. Önceden çok incelerdim takip ederdim uzay bilimleriyle ne zamandır uğraşmıyorum başlasam iyi olurdu ya hoşuma gidiyordu :)

3. Hakan Nizamogullari

Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

izleyen oldu mu ? izleyenlerden paylaşım bekliyoruz.ben izleyemedim de

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben dediğim gibi hava pek düzgün değildi bulutluydu izlenim ve tespit için. Yoksa kaçırmamaya çalışırım böyle şeyleri :)

5. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

İzlemek için çok çaba sarf ettim :D, ama beşer dakikalık aralıklarla balkondan sarkmayla olmuyor galiba. :D Çabalamaya devam, pes etmek yok. :D

gülay bunu beğendi.
  6. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Şehirlerdeki ışık kirliliğinden dolayı izlenmesi pek mümkün değil. Bir çevre mühendisi olarak ışık kirliliğine de el atmamız lazım:)

7. Şeyma Huyut Eyigün

Üniversitedeki hocamız ben çevreci değilim, çevre mühendisiyim derdi hep. İnsanlar kirletecek ki bizim de işimiz olsun ;)

8. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

inanır mısınız şeyma hanım bende aynı mantığı izliyorum. Arkadaşlara çevreyi kirletmeleri konusunda salık veriyorum bize iş çıksın diye:)

9. Şeyma Huyut Eyigün

:)

Bugün saat:20:00 sonrası gökyüzüne bak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İstanbul-Uludağ 2 saat olacak

BURSA’nın simgesi haline gelen teleferik yenileniyor. Oteller bölgesine kadar ulaşacak olan yeni teleferik projesinin startı, bugün düzenlenen tören ile verildi. Dünyanın en uzun hatlı telefeferiği olma özelliğini taşıyan yeni proje hizmete girince, İstanbul ile Uludağ oteller bölgesinin arası 2 saatin altına düşürülmüş olacak. Bursa’da 1963 yılında hizmete giren ve şehrin simgesi olan 4...
  2. Göcük altında kalan işçi 10 saat sonra kurtarıldı

Haramidere'de ki Beysan Sanayi Sitesinde yapılan inşaat çalışması sırasında göçük altında kalan Kadir Yeşersin (37) itfaiye ve ambulans ekiplerinin çabalarıyla, 10 saat sonra göçük altından çıkartıldı. Göçük altından çıkarılan işçi Yeşersin'in sağlık durumunun iyi olduğu gözlendi. İşçi Yeşersin, Bakırköy Devlet Hastanesi'nin acil servisine kaldırıldı. (CİHAN)
  3. 13.12.2012 perşembe günü saat:19.30 istanbul çmo toplantısına kimler katılak?

Arkadaşlar toplantı yarın.Gündem belli.Kimler katılıyor?
  4. Kredi kartına taksitle alışveriş için bugün son gün

Cep telefonu, kuyum ve gıdada artık 'peşin' dönemi başlıyor. Ucuz ürünlerde bile 10-12 taksite kadar çıkan alışverişler artık ya 9 taksitte sınırlı kalacak ya da sadece 'peşin' ödenecek. Düzenlemenin en çok cep telefonu satışlarını etkilemesi bekleniyor. Cep telefonu alacak tüketiciler ocak ayı boyunca mağazalara akın ederek, telefon satışlarını patlattı. Satışlar yüzde 50'ye yakın arttı....