Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büro tescil belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ismail tevetoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ismail tevetoğlu

ismail tevetoğlu CMNet Üyesi

büro tescil belgesi almak için ayrıca smm(serbest müşavir mühendise) ye ihtiyaç varmı...yoksa smm ye başvurmadanda alabilirmiyiz.

2. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

3. ismail tevetoğlu

peki teşekkür ederim...

4. ismail tevetoğlu

ayrıca başvuru işlemleri internetten yapılmıyormu?teşekkür ederim..

5. erman

erman CMNet Üyesi

6. erman

erman CMNet Üyesi

e-izin sisteminde kullanıcı işlemleri için BTB kısmı mevcut.
    Büro tescil belgemizi buraya yükleme aşamasında hangi süreler arasında geçerli olduğunu kaydediyoruz. BTB mizi diyelim ki Ocak ayının 15'inden sonra yenilettik. Buraya başlangıç tarihi olarak yenileme tarihini mi gireceğiz (15 Ocak), yoksa zaten olduğu ve sadece yenilettiğimiz için Ocak 1'i mi baz alacağız ?

7. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Aldığınız btb belge üzerinde imza atılan tarih var o yazılması gerekiyor.

erman bunu beğendi.
  8. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

smm olmak zorunda ama bunun smm belgeisi olmak zorunda değil. sadece odaya başvursun gerekli evrakları tamamlasın yeterli. bende smm im. BTB belgesinde onun ismi aranıyor.

9. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar;
    BTB alımı konusunda kafam karışık. durumu şöyle izah edeyim. ben çevre mühendisiyim. şahıs firması olarak bir danışmanlık firması kuruldu. firma sahibi çevre mühendisi değil ve bende burda ücretli çalışanım. çmo kaydım var. firmaya BTB almak istiyoruz. çmo nun sitesine baktığımda 2 adet form gösteriyor. SMM sicil formu ve büro tescil başvuru formu. sonra SMM başvuru işelmeleri sekmesine baktığımda da smm başvuru formu çıkıyor ordada vergi dairesi ve no gibi ilave bilgi istiyor. nasıl bir yol izlemeliyiz sadece BTB için gerekli iki formu doldurmamız yeterli mi? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Büro tescil belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Büro Stajı

Merhabalar arkadaşlar, 3. sınıf büro stajımı Çevre danışmanlık firmasında yapmaktayım, bir çok deneyim edindim ama bunları staj defterine aktarmakta sıkıntı çekmekteyim. Danışmanlık firmasında staj yapan arkadaşlar, staj defteri konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
  2. Büro Stajı???

Arkadaşlar şu an da büro stajımı Kayseri İller Bankasın da yapmaktayım. Bura da bazı projeleri inceleme fırsatımız var ve bazen de araziye çıkıyor şantiyeleri dolaşıp durum kontrolüne gidiyoruz. Ama staj defterini nasıl yazacağımı ne yazacağımı bilemiyorum. Staj defterini nasıl yazacağım hakkında bana yardımcı olur musunuz?
  3. Büro Stajı

Isı ve yalıtım işleriyle ilgilenen bir şirkette büro stajı yapıyorum. Staj defteri için yardımcı dökümanları olan var ise yardım ederse sevinirim.
  4. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
  5. Yürürlükte Tmmo birliği çmo serb. çev. müh. hiz. uyg., tescil, dnt. ve asgari ücret yönetmeliği

TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI SERBEST ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ UYGULAMA, TESCİL, DENETİM VE ASGARİ ÜCRET YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 22.04.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27208 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; serbest çalışan ve çevre mühendisliği hizmetleri üreten kişi ve kuruluşların, mesleki etkinliklerinin, bilimsel teknik ve mesleki esaslar dahilinde...