Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Miraç T. tarafından paylaşıldı.

1. Miraç T.

Miraç T. CMNet Üyesi

31.07.2012 tarihli resmi gazete yayınlanan yönetmelikle ilgili değişikler aşağıdaki gibidir.
    18 ağustos itibari ile yürürlüğe girmesi planlanan SEVESO beyanları, BEKÖP ve Acil Durum Planları; 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir.

----------------------------------------
    MADDE 1 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki [FONT=Times]şekilde de[FONT=Times]ği[FONT=Times]ştirilmi[FONT=Times]ştir.
    [FONT=Times]“b) Di[FONT=Times]ğer h[FONT=Times]ük[FONT=Times]ümleri 1/1/2014 tarihinde y[FONT=Times]ür[FONT=Times]ürl[FONT=Times]üğe girer.[FONT=Times]”
    [B]MADDE 2 [/B][B][FONT=Times]–[/FONT][/B][FONT=Times]Bu Y[FONT=Times]önetmelik yay[FONT=Times]ım[FONT=Times]ı tarihinde y[FONT=Times]ür[FONT=Times]ürl[FONT=Times]üğe girer.
    [B]MADDE 3 [/B][B][FONT=Times]–[/FONT][/B][FONT=Times]Bu Y[FONT=Times]önetmelik h[FONT=Times]ük[FONT=Times]ümlerini [FONT=Times]Çevre ve [FONT=Times]Şehircilik Bakan[FONT=Times]ı ile [FONT=Times]Çal[FONT=Times]ışma ve Sosyal G[FONT=Times]üvenlik Bakan[FONT=Times]ı m[FONT=Times]üştereken y[FONT=Times]ür[FONT=Times]üt[FONT=Times]ür.

[B]Y[/B][B][FONT=Times]ö[/FONT][/B][FONT=Times][B]netmeli[/B][B][FONT=Times]ğ[/FONT][/B][FONT=Times][B]in Yay[/B][B][FONT=Times]ı[/FONT][/B][FONT=Times][B]mland[/B][B][FONT=Times]ığı[/FONT][/B][FONT=Times][B] Resm[/B][B][FONT=Times]î[/FONT][/B][FONT=Times][B] Gazete'nin[/B]
    [B]Tarihi : [/B]18/8/2010
    [B]Say[/B][B][FONT=Times]ı[/FONT][/B][FONT=Times][B]s[/B][B][FONT=Times]ı : [/FONT][/B][FONT=Times]27676

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

cngzkbl, zuhall ve Özge Kılıç bunu beğendi.
  2. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Çalışma Bakanlığı işin içinden çıkamadığı için mi ertelediler? Normalde yönetmelik Ağustos 2012'de yürürlüğe girecekti. Güvenlik Raporlarının hazırlatılması gerekiyordu bu tarihe kadar. Ben de bu konuda İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ile görüşmüştüm bu raporları neye göre ve kime hazırlatacağız diye. Bana bir rehber hazırlayacaklarını söylemişlerdi.Herhalde sanayicilerde bu konuda bastırıp ertelettiler diye düşünüyorum.

Melih Coşar bunu beğendi.
Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte Değişiklik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yürürlükte Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK Yayın tarihi : 18.08.2010 Resmi Gazete Sayısı : 27676 Amaç Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile...
  2. Kimyasalların yönetimi ve büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında hizmetiçi eğitim

30 Kasım-2 Aralık 2012 tarihleri arasında “Kimyasalların Yönetimi ve Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Eğitimi gerçekleştirildi. Antalya’da düzenlenen eğitime il müdürlüklerinde görev yapmakta olan personel katılım sağladı. Kimyasallar Yönetimi Daire Başkanlığından eğitici olarak görevlendirilen 7 personel tarafından kimyasalların yönetimi ile ilgili mevzuat ve bunların denetimine yönelik...
  3. Büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hakkında yönetmelik taslağı

Bu durumda Taslak yönetmelik yürürlüğe girerse; Yürürlükten kaldırılan yönetmelik MADDE 27 – (1) 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik ile 31/7/2012 tarih ve 28370 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yürürlükten...
  4. Büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında yönetmelik

Arkadaşlar yönetmelik 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giriyor. Seveso Bildiriminize göre Alt veya Üst seviye kuruluş iseniz yapmanız gereken şeyler var, - Taslak Güvenlik Raporunun Hazırlanılması - Dahili Acile Durum Planının Hazırlanması - Büyük Kaza Önleme Politikasının Oluşturulması gibi. Bunlarla ilgili yönetmelikte geçen rehber yayımlanmadı diye biliyorum. Bir arkadaşımdan da...