Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hakkında yönetmelik taslağı

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bu durumda Taslak yönetmelik yürürlüğe girerse;

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik
    MADDE 27 – (1) 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Büyük
    Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik ile 31/7/2012 tarih ve 28370 sayılı
    Resmî Gazete’de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte
    Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

1/1/2014'e ertelenen maddeler, 1/12015'e ertelenecektir. (madde-25)

Ekli Dosyalar:

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

bu taslak yönetmelikle ilgili görüş sunan oldu mu acaba?

3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

2014 Ocak son olduğunu biliyordum ama 1 sene daha mı ertelendi SEVESO ?

4. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Daha ertelenmedi. Henüz taslak halinde. Ama büyük ihtimalle ertelenir.

5. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Teşekkür ettim Tarık Bey.

6. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

BEKÖP hazırlanması ile ilgili örnek bir çalışma bile yok. Yetiştirmeleri imkansız gibi birşey. Erteleme ihtimalleri yüksek.

Şeyma Huyut Eyigün ve Emre Özer bunu beğendi.
  7. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Toprak yönetmeliğinde ertelenmenin ertelenmesini görmüştük. Bakanlık istikrarından taviz vermiyor. Tarih tekerrür edip yine bir yönetmelikte ertelenmenin ertelenmesini göreceğiz.

8. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Teşekkürler..

9. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Aynen, katılıyorum. bizim de hazırlamamız gereken firmalar var ve ertelenmesine çook sevindim ;) aslında kötü bişey ertelenmesi ama :)

Büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hakkında yönetmelik taslağı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yürürlükte Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK Yayın tarihi : 18.08.2010 Resmi Gazete Sayısı : 27676 Amaç Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile...
  2. Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

31.07.2012 tarihli resmi gazete yayınlanan yönetmelikle ilgili değişikler aşağıdaki gibidir. 18 ağustos itibari ile yürürlüğe girmesi planlanan SEVESO beyanları, BEKÖP ve Acil Durum Planları; 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girecektir. ---------------------------------------- MADDE 1 [FONT=Times]– 18/8/2010 tarihli ve 27676 say[FONT=Times]ıl[FONT=Times]ı Resm[FONT=Times]î Gazete'de...
  3. İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Taslağı BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevli iş güvenliği uzmanlarının nitelikleri, eğitimleri ve belgelendirilmeleri, görev, yetki ve sorumluluklarına dair usul ve esasları düzenlemektir. Kapsam...
  4. Kimyasalların yönetimi ve büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında hizmetiçi eğitim

30 Kasım-2 Aralık 2012 tarihleri arasında “Kimyasalların Yönetimi ve Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Eğitimi gerçekleştirildi. Antalya’da düzenlenen eğitime il müdürlüklerinde görev yapmakta olan personel katılım sağladı. Kimyasallar Yönetimi Daire Başkanlığından eğitici olarak görevlendirilen 7 personel tarafından kimyasalların yönetimi ile ilgili mevzuat ve bunların denetimine yönelik...
  5. Büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında yönetmelik

Arkadaşlar yönetmelik 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giriyor. Seveso Bildiriminize göre Alt veya Üst seviye kuruluş iseniz yapmanız gereken şeyler var, - Taslak Güvenlik Raporunun Hazırlanılması - Dahili Acile Durum Planının Hazırlanması - Büyük Kaza Önleme Politikasının Oluşturulması gibi. Bunlarla ilgili yönetmelikte geçen rehber yayımlanmadı diye biliyorum. Bir arkadaşımdan da...