Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) Belgesi

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Merhaba arkadaşlar,
    Seveso bildirimi yaptığımda "alt seviyeli kuruluş" sınıfına girdik. Alt seviyeli kuruluşlar da BKÖP hazırlamak zorunda. İnternet ortamında araştırdım. Eğitim slaytları çıkıyor. Ancak pek de açıklayıcı değil. Elinde BKÖP ile ilgili örneği olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler.

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

3. cevrem

cevrem CMNet Üyesi

mrb tarık bey;
    bköp örnegine ulaşabildiniz mi?

4. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

5. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Benim anlamadığım, Çevre İl Md. lüğünü arayıp sordum, benim tesisim yönetmelikteki sınırların altında kalıyor dedim. Bildirim yapacak mıyım yine de diye sordum. Hayır dedi, o durumda bir şey bildirmene gerek yok dedi ilgili görevli.
    Bakanlığı aramış bir arkadaşım, benzerini o sormuş, siz yine bildirim yapın da biz bilelim altta kaldığınız gibi cevap vermişler.
    Şimdi Tarık sen de BKÖP hazırlanacakmış diyorsun :D Kafa allak bullak oldu :D

6. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

abi İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ndeki memurlara aldırma, danışmanlığını yaptığın tesis ne faaliyet yapıyor bilmiyorum ama benim bildiğim bildirim yaparsın kapsamdışı/alt seviyeli/üst seviyeli kuruluş çıkar. ona göre de istenen belgeler var. sen bildirim yaptıgında %90 kapsamdışı çıkarsın :D saygılar :p

7. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

bunlar da netten bulduğum bazı dokümanlar... belki senin de yapıp yapmayacağın hakkında kararını vermene yardımcı olur...

Ekli Dosyalar:

kalitek bunu beğendi.
  8. Elif Cihan

Elif Cihan CMNet Üyesi

seveso bildirimini hangi firmalar yapmalı bunun hakkında bi bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

9. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik'e bakmanızı öneririm...

Ekli Dosyalar:

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik gereği; Yönetmeliğin Ek I’inin Bölüm 1 ve Bölüm 2’sinde belirtilen kimyasal maddeleri bulunduran kuruluşlar seveso bildirimi yapmalıdır.

11. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Güvenlik raporu nasıl oluyor. Örnek rapor varmı Büyük kaza önleme politika belgesi nerden alıyor.

Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) Belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Örnek Çevre Politikası

Sizlerde bu başlık altında örnek çevre politikları paylaşabilirsiniz. ISO 14001 belgesi olan her firmanın web sayfasında da benzer politikaları görebilirsiniz... ÇEVRE POLİTİKAMIZ Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmenliklerine uyarak Çevre etkilerini kontrol altına tutarak bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu...
  2. BKÖP hk.

31 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan “BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" MADDE 1– 18/8/2010 tarihli ve 27676 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “b) Diğer hükümleri...
  3. Çevre mühendisliğinde ki iş kazaları ve bunları önleme yöntemleri

Merhaba arkadaşlar; Çevre Mühendisliğinde meydana gelen kazalar ve bunları önleme yöntemleri ile ilgili çok acil dökümana ihtiyacım var. Bu konuyla ilgili paylaşımda bulunulmuş ancak döküman yetersiz. Biraz daha bilgi paylaşımı yapılabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...
  4. Seveso-bköp

Arkadaşlar elinde Seveso bildiriminden sonra yazılmış bir Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) olna var mı? Varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler..
  5. Büyük endüstriyel kazaları önleme politikası belge ve güvenlik planı hk

Değerli arkadaşlar, Büyük Endüstriyel Kazaları Önleme Politası Belge ve Güvenlik Planı Raporunu oluşturan var mı? Örnek olması açısından payalaşan arkadaslara şimdiden teşekkür ederim.