Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükbaş hayvancılıkta emisyon konusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

1. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

selam herkese; büyükbaş hyvnclk tesisinde emisyon konulu da çevre izni almam gerekiyor alan kaynak belirterek . ancak ben yönetmeliği(sanayi kaynaklı) yorumlayamadım nelere dikkat edilmesi gerekiyor, ne yapılmalı?? konu hakkında tecrübesi olan var mı???

2. superjax

superjax CMNet Üyesi

daha detaylandırır mısınız konuyu?hangi emisyon nereden kaynaklanıyor?

3. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

alan kaynak!! yani emisyon kaynakları hayvanlar:):)

4. superjax

superjax CMNet Üyesi

o zaman emisyon değil de koku yönetmeliğine dahil olmuyor mu durum?

5. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

yok hayır emisyona databi oluyor dediğim gibi alan kaynak konulu.

Gülfem Polat bunu beğendi.
  6. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Ek-5.T'ye ve Ek-1 'e göre değerlendirme yaparlar. Ayrıca, yakma sistemi var ise onlar için yakıt türüne göre Ek-5.A 'ya bakınız. kaynakları ve yapılacak çalışmayı belirlemenize yardımcı olur.
    İl Çevre'ye teknik uygunluk başvurusu yaptınız ise gelip bu maddelere göre değerlendirme yaparlar. ama başvuru yapmadan önce bu maddelere göre eksiklerinizi belirlerseniz daha iyi olur.

7. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

evet T grubunda yer alıyoruz zaten yalnız ben o grup gereğince neyi değerlendireceklerini anlamadım. o maddede genelde asgeri mesafeden bahsedilmiş. zaten ona uygunuz biz. her zman için kontrol etmemiz gereken bi durum değil (baca emisyonundaki atık gazlar gibi mesela) tesisin yeri herzaman değişmeyecek ki yani, nelere bakmam gerekecek başka hani gözümden kaçırdığım bişey var mı ??? yakma zaten 1 MW ın altında gaz yakıt olduu halde. onun haricinde proses bacası yokki??? açık alanda hayvanlar bakılıyo işte en kaba haliyle olay bu. ahırlar da açık alan kapalı ortamda değiller. anlamadım gitti yani:)

Büyükbaş hayvancılıkta emisyon konusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Seminer konusu

yüksek lisansında seminer dersi almış olanlar varsa dökümanlarını paylaşabilirler mi? :confused:
  2. Çevre Danışmanlık Faaliyet konusu

Çevre Danışmanlık için alınacak ticaret sicil Gazetesinde faaliyet konusu olarak hangi bilgileri yazmamız gerekli, bunu bizmi bildiriyoruz yoksa muhasebe mi konusunu bildiriyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum :D
  3. Büyükbaş besi çiftliği

Arkadaşlar büyükbaş hayvan besi çiftliği için hazırlanmış örnek proje özet dosyası olan var mı ?
  4. Büyükbaş hayvan çiftliği a.a.t

Arkadaşlar büyükbaş hayvan çiftliği atıksu arıtması ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.
  5. Tez konusu

güzel bir tez konusu arıyorum yardımcı olabilecek varmı :)