Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cam sektöründe çalışan arkadaşımız var mı acaba?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında H. Mustafa Pekçetin tarafından paylaşıldı.

1. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Cam ile alakalı bilgisi olan varsa bir iki sorum olacaktı..
    Herkese kolay gelsin.

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Yinede soruları alsaydık. Cam sektörü çimento ya da döküm sektörüyle bazı konularda paralel gidiyor. Belki o paralelliğin içerisindedir sorular.

3. H. Mustafa Pekçetin

İçerik bilgisi soracaktım ben o yüzden direk sektörden birisiyle iletişim kurmak istedim..

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

soruları görebilmemiz için sanırım birinin buraya ben cam sektöründe çalışıyorum demesini bekleyeceğiz. siz sonra sorularınızı yazacaksınız herhalde. bence siz sorularınızı yazın belki cam sektöründe çalışan bir arkadaşımızın pek vakti yoktur siteye girmeye girmişken konuyu açıp eee sorular yok deyip çıkarsa kaçırmış olursunuz. küçük bir tavsiyeydi yanlış anlaşılmasın.

5. H. Mustafa Pekçetin

Çiğdem Hanım,
    Benim sorum içerik bilgisi idi bir önceki mesajımda yazdım. Daha da açmamı istiyorsanız hangi maddeden hangi oranda bulunur?
    Buydu. Yardımcı olmak isteyen buyursun, kaçanın canı sağolsun:)
    - Sahi camın sıfırdan üretimi ile geri kazanımdan üretimi arasında plastikteki gibi fark var mıdır? Yoksa ikisi de sonuç olarak aynen "cam" olarak çıkıyor mu karşımıza..

Teşekkürler.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  6. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

Cam üretiminde cam kırığı oranının ne kadar arttırabilirseniz sıfırdan cam üretimine göre harcadığınız enerji miktarı azalacaktır.

Cam sektöründe çalışan arkadaşımız var mı acaba? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yardım edebilir misiniz acaba?

merhabalar.. bir arıtma tesisinde staj yapıyorum. kimyasal arıtma yapıyoruz fakat yıkama tesisi olduğu için çıkış suyumuzda köpürme oluyor ve elektronik sayaç yüzünden çıkan su miktarımız çok fazla oluyor.. bunun için bir proje üretmem istendi ve bitirme tezi olarak kullanmayı da düşünüyorum. köpük kesiciler de çok maliyetli olduğu için yanaşmak istemiyorum acaba ne yapabilirim. yardımlarınız...
  2. Ortak sağlik ve güvenlik birimi nasıl bir iş acaba ?

Kocaeli'de faaliyet gösteren ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ için A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanları aranmaktadır. İlgilenen arkadaşların aşağıdaki e-mail adresine cv'lerini göndermelerini rica ederim.
  3. matbaa sektöründe iş güvenliği

merhaba arkadaşlar, matbaa sektöründe iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaya başladım.Diğer firmam inşaat sektöründe olduğu için matbaa sektöründe iş güvenliği sistemini kurmak biraz karışık geldi.Matbaa sektöründe iş güvenliği konusunda çalışmış olan arkadaşlar, varsa hazırladıkları eğitim ve tutanaklar konusunda yardımcı olabilirlerse gerçekten çok sevinirim.şimdiden teşekkürler....
  4. Gürültü ölçüm laboratuvarı kurulması aşamasında izlenecek yol nedir acaba??

Gürültü ölçüm laboratuvarı kurulması aşamasında izlenecek yol nedir acaba??