Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamur susuzlaştırmada farklı bir teknoloji

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Ali Kesici tarafından paylaşıldı.

1. Ali Kesici

Ali Kesici CMNet Üyesi

Kezban Özer, Fatma Sena ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Bu sistemle alakalı daha detaylı bir bilgi verebilir misiniz. Bizim kimyasal arıtma ünitemiz mevcut. Kullandığımız kimyasallar demir 3, kireç ve polielektrolit. Suyumuz çok yağlı ( mineral bazlı yağ ) dolayısıyla demir3 kullanımı, çamur susuzlaştırma alanı bu konuda etkileniyor. Çamur susuzlaştırma tankında ki çamurda yağ var. Filtrpresin yetişemediği zamanlar oluyor v.s v.s. bu sistemle alakalı eğer kullanıyorsanız yada detaylı bilginiz varsa telefonda görüşebilir miyiz. Tel numaranızı alabilirim.

Çamur susuzlaştırmada farklı bir teknoloji konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bilgi teknoloji sertifika programı

kişisel mailime geldi paylaşmak istedim sizlerle. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ “BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKA PROGRAMI” UZAKTAN EĞİTİM Eğitim Süresi - 9 Ay [COLOR=black]Sayın İlgili [COLOR=black]İş dünyamızda sektörün ihtiyacını karşılamak üzere her yıl düzenli olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa açmakta olduğumuz “Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı”...
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Ii. uluslararası çevre bilim ve teknoloji konferansı

Çevre Bilim ve Teknoloji 2. Uluslararası Konferansı Yerel organizasyon komitesi sizi davet etmek istiyoruz 2.014 (ICOEST'2014 - - Yan) Çevre Bilim ve Teknoloji 2. Uluslararası Konferansı 14 - 17 Mayıs 2014 Side, Antalya'da yapılacaktır. Türkiye ve geleneği devam edecek Kapadokya gerçekleşti ve 54 farklı ülkeden yaklaşık 750 delege katıldı 2.013 ICOEST emsal. Konferansın...