Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamur suzulaştırma sorun

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında eraxes tarafından paylaşıldı.

1. eraxes

eraxes CMNet Üyesi

Kül tayininin çamur susuzlaştırmadaki amacı nedir?

Çamurdaki organik ve inorganik madde çamur susuzlaştırmayı nasıl etkiler?

2. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

organik madde yapısında su tutacağından, susuzlaştırma performansını etkiler.

3. Serkan Kiremitçioğlu

Serkan Kiremitçioğlu CMNet Üyesi

Organik muhtevasi fazla olan camuru susuzlastirmak icin gerekli olan polimr ihtiyaci organik muhtevasi az olana gore daha fazladir. eger ekipmanlarinini performanslari iyi ise her iki tip camurdada ayni kurulugu yakalarsin. ancak isletme maliyetlerin artar.
    kul ise camurun nihai inorganic kismidir. yaktiktan sonra depolama sahasi hesaplari icin kullanilir diye tahmin ediyorum.

Çamur suzulaştırma sorun konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  2. arıtma tesisi sorun

Arkadaşlar, biyolojik arıtma tesisimizde arıza meydana geldi ve blower'ın sökülüp tamire gitmesi gerekiyor. 2 günlük bu süreçte arıtma tesisi çalışmayacak. Bu problemi İl Çevre Müdürlüğüne dilekçeyle bildirmem gerekiyor mu? Denetim olursa bir sorun yaşarmıyım?
  3. Lpg "sorun"mlu müdürlülük

Daha önce YALNIZCA makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarında eğitim alanlar sorumlu müdür olarak görev yapabiliyordu. Yeni düzenlemede tüm mühendislik dallarından mezun olanlar dolum tesislerinde sorumlu müdür olarak görev yapabiliyor. Otogaz istasyonlarında görev yapacak sorumlu müdürlerin ise üniversite mezunu olmaları yetiyor. Yeni düzenlemeye göre her üniversite mezunu lpg...
  4. Çbs'de sorun

firmamızın ÇBS sistemine girdiğimde ekran alıntısı.1 çıkıyor. sonra güncelleme yapınca ekran alıntısı.2 oluyor. sistemi kapatıp tekrar girdiğimde yine her şeyin en başa döndüğünü görüyoruz. firma bilgileri okunamadı uyarısı çıkıyor. beni yeni çevre görevlisi diye ekleyecekler; ancak olmuyor. ekleyemiyorlar. benim sisteme ulaşan bi bilgi yok ben de işe girişimi onaylayamıyorum sorunun firmanın...
  5. Aktif çamur sistemlerinde sorun yaratan filamentli mikroorganizmalar

Genus Görevi Zooglea Slime(cıvık madde) üretimi Pseudomonas Karbonhidrat parçalanması, slime üretimi, denitrifikasyon Bacillus...