Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamurdan Elektirik Üretimi

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Mücahit Topdaş tarafından paylaşıldı.

 1. Mücahit Topdaş

  Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

  Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi, atık su arıtma tesisinden çıkan çamurdan elektrik üretmek amacıyla "çamur yakma" tesisi kurdu.


  Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Fahrettin Uslusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün şehirlerin probleminin atık suyu arıtıldıktan sonra geriye kalan çamurun imhası olduğunu ifade etti.

  Uslusoy, ''Daha da önemlisi çamuru yakarken elde ettiğimiz ısı ile çamuru kurutacağız. 2012 yılı planlarımızda yakma tesisinin bacasına bir tribün yerleştirerek 2-2,5 megavat elektrik üretimini de planlıyoruz. Bunu TEDAŞ'a satacağız. Yılda 4 milyon lira gelir sağlamayı planlıyoruz. 2-2,5 yılda yatırımı amorti edeceğiz. Buradan ciddi bir gelirimiz olacak'' diye konuştu.

  http://www.trthaber.com/haber/bilim-teknik/camurdan-elektrik-uretecekler-21902.html
   
  Aysun Kurt bunu beğendi.
Çamurdan Elektirik Üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Enerji Üretimi

  Arkadaşlar, biraz uçuk bir fikir olarak gelebilir fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Üretimden çok fazla ahşap ve talaş tozu çıkıyor. Bunalrın bertarafında zorlanıyoruz. hiçbir firmada almak istemiyor. Yakma Tesisi kurarak enerji üretimi yapmak çok mu pahalı bir işlem olur?
 2. karton kutu üretimi

  videoyu buradan izleyebilirsiniz. http://vimeo.com/27715614
 3. Alg üretimi

  alg üretimi üzerine tez hazırlıycam bunun üzerine çalışan varmı,ya da ankara'da alg uretımı yapan bıldıgınz tesıs varmı yardımcı olursanız sevırım teşekkürler...
 4. Frit üretimi

  arkadaslar
 5. Havadan su üretimi

  Merhaba, ilgi çekici bir çalışma olduğu düşüncesiyle paylaşmak istedim. http://www.uteg.org/makaleler/havadan_su_uretim_teknikleri.pdf