Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamurun sınıflandırılması

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

1. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    çamurun sınıflandırılmasına göre nasıl bir geri kazanım bertaraf yöntemi seçilebilir?
    yani birnci sınıf nasıl iknci sınıf nasıl bertaraf edilir?

Şimdiden teşekkürler

Çamurun sınıflandırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması

http://www.cevresehircilik.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=1657 adresinden alınmıştır. Güncelleme : 11.05.2012
  2. Tehlikeli atıkların sınıflandırılması kılavuzu

Tehlikeli atıkların sınıflandırılmasında yardımcı olabilecek bir kaynak.
  3. Çamurun çökmeme sorunu

herkese kolay gelsin arkadaşlar ben çevre mühendisi değilim sizin kadar bu olaya vakıf değilim sizlere sorum süt endüstrisinde bulunan arıtmada fecl3 ve kireç kullanıyoruz ph da 8 civarında ancak sorun şuki oluşan çamur çökmüyo yavaş karıştırma havuzunda şişeye aldığuımız örnek de dahil çökmüyor direkt su üstüne toplanıyor dinlenmede ise altta bulunması gereken çamur 2 karış kalınlığında suyun...
  4. Fakültatif stabilizasyon havuzunda çamurun temizlenmesi

40000 nüfuslu belediyemizin atıksu arıtma tesisi fakültatif stabilizasyon havuzundan ibaret ve gelen atıksu sadece evsel nitelikte. Havuzdaki biriken yaşlı çamuru temizlemek, kurutmak ve gübre olarak kullanmak istiyorum. Bunun içinde çıkan çamuru arazimizin alanı yeterli olduğu için kurutma yatağı kurup burada kurutmayı düşünüyorum. Sorularım; 1) Havuzdaki çamuru temizlerken almam gereken isg...