• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çanakkale zaferi

18--2280.jpg

Atalarımızla,Onbaşı Seyit ve Mustafa Kemal Atatürk'le ne kadar gurur duysak azdır. Onlar 100 yıllık bir destan yazmışlardı bugün. Onbaşı Seyit 276 kg ağırlığındaki top mermiyi kaldırdıktan 1 sene sonra tekrar kaldırmasını istiyorlar ama o kaldıramıyor. Soruyorlar; savaş anında nasıl kaldırdın diye ve Onbaşı Seyit'in cevabı mükemmeldir; İman gücüyle kaldırdım der. Bir İngiliz askeri esir düştüğünde bizim askerler onun yarasını tedavi edip geri serbest bırakmıştır. Bizim bu milletimiz boşuna kan akıtmamıştır. 18 Mart 1915 Çanakkale... Subayıyla eriyle Mehmetçik ellerini gökyüzüne açmış, dua ediyor. Bu onların son duası, üzerlerine doğan son güneş. Az sonra düşmanın üstüne atılacaklar ve kahramanca şehit olacaklar. Hepsi bunu biliyor ama en ufak bir tereddütleri yok. Ne demişti Mustafa Kemal: Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum... Atalarımızın,Onbaşı Seyit ve Mustafa kemal Atatürk'ün ruhları şahad,mekanları cennet olsun.ÇANAKKALE GEÇİLMEZ....

Ruhları şaad olsun güzel insanların.

@Serkan Çiçekay
Amin bugün onlar için dua edelim.

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Ana ben gidiyom düşmana karşı
Of gençliğim eyvah
Çanakkale içinde bir uzun selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli
Of gençliğim eyvah...

Çanakkale şehitlerimiz,gazilerimiz,onları oraya gözünü kırpmadan yollayan analar,eşler,sevdikleri ve ulu önder Atatürk hakkınızı bize helal edin..Ruhunuz şâd, mekanınız cennet olsun..

@Aybike Sarıçiçek
Onları kelimelerle anlatmak bazen yetersiz kalabilir. Sabır,azim ve iman gücü. Bunların değerini şimdi daha çok iyi anlıyorum. Onların kazanma arzusunu ve Allah'a dua etmelerini çok iyi anlamamız gerekli.