Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale zaferi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Olgaç Sürmelihindi tarafından paylaşıldı.

1. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

18--2280.jpg

Atalarımızla,Onbaşı Seyit ve Mustafa Kemal Atatürk'le ne kadar gurur duysak azdır. Onlar 100 yıllık bir destan yazmışlardı bugün. Onbaşı Seyit 276 kg ağırlığındaki top mermiyi kaldırdıktan 1 sene sonra tekrar kaldırmasını istiyorlar ama o kaldıramıyor. Soruyorlar; savaş anında nasıl kaldırdın diye ve Onbaşı Seyit'in cevabı mükemmeldir; İman gücüyle kaldırdım der. Bir İngiliz askeri esir düştüğünde bizim askerler onun yarasını tedavi edip geri serbest bırakmıştır. Bizim bu milletimiz boşuna kan akıtmamıştır. 18 Mart 1915 Çanakkale... Subayıyla eriyle Mehmetçik ellerini gökyüzüne açmış, dua ediyor. Bu onların son duası, üzerlerine doğan son güneş. Az sonra düşmanın üstüne atılacaklar ve kahramanca şehit olacaklar. Hepsi bunu biliyor ama en ufak bir tereddütleri yok. Ne demişti Mustafa Kemal: Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum... Atalarımızın,Onbaşı Seyit ve Mustafa kemal Atatürk'ün ruhları şahad,mekanları cennet olsun.ÇANAKKALE GEÇİLMEZ....

2. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Ruhları şaad olsun güzel insanların.

3. Olgaç Sürmelihindi

Amin bugün onlar için dua edelim.

4. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

Çanakkale içinde aynalı çarşı
    Ana ben gidiyom düşmana karşı
    Of gençliğim eyvah
    Çanakkale içinde bir uzun selvi
    Kimimiz nişanlı kimimiz evli
    Of gençliğim eyvah...

Çanakkale şehitlerimiz,gazilerimiz,onları oraya gözünü kırpmadan yollayan analar,eşler,sevdikleri ve ulu önder Atatürk hakkınızı bize helal edin..Ruhunuz şâd, mekanınız cennet olsun..

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  5. Olgaç Sürmelihindi

Onları kelimelerle anlatmak bazen yetersiz kalabilir. Sabır,azim ve iman gücü. Bunların değerini şimdi daha çok iyi anlıyorum. Onların kazanma arzusunu ve Allah'a dua etmelerini çok iyi anlamamız gerekli.

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  6. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi