• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cbs de tesis ekleme

Duygucan Erdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
metaz grup çevre enerji uluslararası danışmanlık ve tic ltd şti
Merhaba arkadaşlar
cbs de bir tesisi birden fazla kayıt etmişler.bunları bir tesis içerisinde birleştirmek için firmaya tesisleri eklemem gerekiyormuş ama tesis ekleyemiyorum.Nasıl yapmam gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.

@Yasemin Aslantürk
Yasemin Hanım bunları yapmıştık geçen hafta ama hiçbir düzelme olmadı malesef :(

yok malesef yasemin hanım il müdürlüğünü aradım şimdi onayladık geçen hafta olması lazım yeniden başvuru yapın dediler.İlginiz için çok teşekkür ederim.

@dudujan
rica ederim beimde böyle oldu il müdürlüğü firma kullnıcısını uygulama olarak algılamış muhtemelen bunu izah edin telefonda firma kullnıcısı istedik diye:)

arkadaşlar danışmanlığını yürüttüğüm firmamla protokol yeniledim. protokolu sisteme yükledim. tesis de ekledim. vekaleti de yükledim ama tesis görünmüyor. protokol işlemleri sayfasından tesis ekle butonuna da basamıyorum. ne yapmam gerek. acaba sistemde mi sıkıntı var. protokol iptal et butonu da çalışmıyor. diğer firmalarımda denemek istediğimde sadece 2 tanesinde butonlar aktif diğerlerine tıklanmıyor.

CBS sistemine danışman firma olarak kaydınızı yaptırın. tesis adı değişikliği vb tüm düzenlemeleri oradan yapabiliyorsunuz.Bazen başvurularda tesis adı farklı olmuş vb. gibi eksiklikleri oradan rahatca düzenleyebiliyorsunuz. yeni öğrendim oldukça güzelmiş.

arkadaşlar;bir tesis işletilmesi için başka bir firmaya devredildiğinde tesisin başvuruları hangisine göre yapılmalı? yeni alan firma adına mı yoksa eski firmaya göre mi olmalı? nasıl bir yol izlenmeli?

sn Asmin, tesis başka firmaya devir edmiş ise, yeni ünvana göre cbs kaydına devam edin. danışman firmanın tesislerinden çıkarın. Eğer tesis tek başına ise yeni cbs kaydı oluşturun (vergi nosu değişti ise), yok bir başka firmanın tesisi oldu ise online sistemden tesis ekleyin. Daha ayrıntılı bilgi verirseniz konu daha açıklık kazanır.

tesis belli bir süreliğine başka bir firmanın işletilmesi için devredilmiş.Ve yeni firma da ünvan değişikliği ve vergi no değişikliği yapmış..çbs den yeni ünvana göre kayıt yapılır ama başvurular hangisine göre olmalı? Çünkü tesisin belgeleri (çed,kapasite raporu vs..) eski firmanın adına göre..nasıl olmalı?

Sn Asmin, yeni firma üzerinden yapacaksın. izinler işletmeci firmaya verilir. Bu sebeple destekleyici belgelerle (ticaret sicil, taahhütname,vb) hepsini yeni firmaya devir edeceksin.