Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çbs'de sorun

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Çağdaş Nikbay tarafından paylaşıldı.

1. Çağdaş Nikbay

Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

firmamızın ÇBS sistemine girdiğimde ekran alıntısı.1 çıkıyor. sonra güncelleme yapınca ekran alıntısı.2 oluyor. sistemi kapatıp tekrar girdiğimde yine her şeyin en başa döndüğünü görüyoruz. firma bilgileri okunamadı uyarısı çıkıyor. beni yeni çevre görevlisi diye ekleyecekler; ancak olmuyor. ekleyemiyorlar. benim sisteme ulaşan bi bilgi yok ben de işe girişimi onaylayamıyorum sorunun firmanın ÇBSsinden kaynaklı oldugunu düşünüyorlar.benim de bilgim yok bu konuda.il müdürlüğünde de ÇBS kaydımız yok,eklemek istiyorlar bizim vergi numarasıyla girdiklerinde firma bilgileri bu sefer de çıkıyor.karışık durum. İl müdürlüğü bizi silip tekrar giriş de yapamıyor. çünkü giriş yaptıklarında zaten kayıtlı diye ekran cıkıyo. umarım anlatabilmişimdir :D

Ekran Alıntısı ÇBS1.PNG

Ekran AlıntısıÇBS2.PNG

2. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Kullanıcı adınızı "yfh" olarak deneyın.
    YFH sanırım yanlıs acılmıs.

3. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

sadece Çevre bilgi sistemine ekli bir tesis için atık beyan sistemine de ekleme işi nasıl yapılıyor acaba.
    yardımlar için teşekkürler.

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tesis onaylı ise ÇBSinde il müdürlüğüne dilekçe yazarak eklemelerini rica edebilirsiniz. Bazen telefondan rica edincede ekliyorlar.

5. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Il Mudurluklerının CBS programında "Kullanıcı Uygulama Ekle" menusunden sızın kullanıcınıza yetkı vermelerı gerekıyor.

6. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

teşekkür ederim.

7. Seda Yılmaz

Seda Yılmaz CMNet Üyesi

Merhaba Alper Bey, birden fazla CBS kaydı olan tesisleri nasıl siliyorduk. Bunun için detaylı bir açıklama vardı. Şimdi bulamıyorum onu yardımcı olursanız sevinirim.

8. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Merhaba

Fırma kullanıcısına basvurarak tesıslerınızı tek bır tesıs catısı altında bırlestırebılırsınız.

Seda Yılmaz bunu beğendi.
  9. İdris Kaval

İdris Kaval CMNet Üyesi

İyi günler arkadaşlar;
    Danışmanlığını yaptığımız tesisi ÇBS'ye kaydettik. Tesis için kulanıcı adı ve şifresi almak istiyorduk ancak sistem kullanım başvuru formunu vermedi ve iki defa kaydeilmiş gibi direk olarak onay verildi. İl müdürlüğüne uğradık fakat sorunu bir türlü çözemediler bizi Bakanlığa yönlerdirdiler. Bakanlığı arıyoruz ancak tel açmıyorlar. Şimdi ne gibi bir yol haritası çizmeliyiz. Ayrıca daha önce kullanıcı adı ve şifresi alınmış olan bir tesisin kullanıcı adı ve şifresi kayıp edilmiş ise tekrardan nasıl alabiliriz.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz.

10. o tesisin firması için firma kullnıcısı başvurusu yapın böylece önceden alınan kullnıcı adını görebilirsiniz gördüğünüz kulllanıcı adınıda şifre yenilemeden şifresi ni yenileyip aktif olarak kullanabilirsiniz.

Fatih Közen bunu beğendi.
  11. İdris Kaval

İdris Kaval CMNet Üyesi

tesis için firma kullanıcı adına başvuru yaptık bize firma kullanıcısı başvuru formunu verdi. Ancak herhangi bir kullnıcı adı çıkmıyor. şimdi formu imzalayıp yine il müdürlüğüne vermemiz mi gerekiyor.

12. evet il müdürlüğüne verin onlar onaylayacaklar ve ilgili mail adresine firma kul. ve şifre gelecek.

Fatih Közen bunu beğendi.
  13. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

çbs'de kayıtlı kullanıcı için uygulama ekleme talebinde bulundum, ancak firma adı ve vergi numarasıyla firmayı sistemde bulamadılar bununla ilgili ne yapmam gerekir?

14. İdris Kaval

İdris Kaval CMNet Üyesi

Yasemin hanım şifresini unutttuğumuz bütün tesisler için firma kullanıcısı açtırıp tekrardan şifre alabilirmiyiz.

15. evet alabilirsinz.:harika:

16. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

ÇBS sistemine kayıtlı kullanıcı adı ve şifresi de olan tesise ek uygulama açmak istiyorum. online.cevre adresinden girip ek uygulama başvuru formunun çıktısını alıp doldurdum ve il çevre ye gönderdim ama bana bu şekilde olmadığını sistem üzerinden başvuru olması gerektiğini söylediler. yardımcı olabilecek var mı?

17. Tesise ait firma kullanıcısından ekleye bilirsiniz uygulama, bunun için ilk önce tesise ait firma kullnıcısı açtırın

18. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

tesise ait kullanıcı tanımlı. yine de sizin dediğiniz gibi yeni kullanıcı aç dedim lakin orda da yine sadece çevre bilgi sistemi uygulaması seçeneği çıkıyor. diğer uygulamalar yok

19. bnhh bff

bnhh bff Misafir

Merhaba,
    Ben danışmanlık firmasında çalışıyorum, 31 Mart a kadar bazı firmalarımın atık beyan formunu dolduramadım. Tekrar sistem açılır mı?

20. yıl sonunda genelde açıyorlar ama kesin değil:(

Çbs'de sorun konusuna benzer içeriklerimiz
  1. arıtma tesisi sorun

Arkadaşlar, biyolojik arıtma tesisimizde arıza meydana geldi ve blower'ın sökülüp tamire gitmesi gerekiyor. 2 günlük bu süreçte arıtma tesisi çalışmayacak. Bu problemi İl Çevre Müdürlüğüne dilekçeyle bildirmem gerekiyor mu? Denetim olursa bir sorun yaşarmıyım?
  2. Lpg "sorun"mlu müdürlülük

Daha önce YALNIZCA makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarında eğitim alanlar sorumlu müdür olarak görev yapabiliyordu. Yeni düzenlemede tüm mühendislik dallarından mezun olanlar dolum tesislerinde sorumlu müdür olarak görev yapabiliyor. Otogaz istasyonlarında görev yapacak sorumlu müdürlerin ise üniversite mezunu olmaları yetiyor. Yeni düzenlemeye göre her üniversite mezunu lpg...
  3. Çamur suzulaştırma sorun

Kül tayininin çamur susuzlaştırmadaki amacı nedir? Çamurdaki organik ve inorganik madde çamur susuzlaştırmayı nasıl etkiler?
  4. Çevre izinleri portalı - sorun!

Arkadaşlar. Sizin de farketmiş olacağınızı düşünüyorum. Portalda belge görüntüleme işlemi sırasında yaklaşık bir haftadır sorun yaşanıyor. Birkaç farklı bilgisayarda denedim hep aynı hatayı aldım. Javayla ilgili bir sorun mu acaba? Ne yapılabilir bir fikri olan varsa sevinirim.
  5. Patlatma ile ilgili sorun

Merhabalar arkadaşlar, karayolu yapımı için proje kapsamında yolun belli noktasında patlatma yapmamız gerekmektedir. Bu sebeple de Patlayıcı Madde Ruhsatı başvurusu yaptım, ve bu başvuruda istenen belli başlı evrak ve bilgiler mevcut. Bunlardan bir tanesi de il çevrenin istediği rapor. Ancak bu rapor ile ilgili ölçüm yapılamayacağını çünkü zaten patlatma yapabilmek adında başvuru için...