• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çed alanın kendimi geliştirmek istiyorum...

mcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Slm arkadaşlar şuan işsizim.çevre mühendisi olarak çed alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım.değerli fikirleriniz önemli bilhassa bu alanda çalışan arkadaşlarım varsa yorum ve bilgilerini yazarlarsa sevinirim..

slm mamiçelik,

ÇED Çevre mühendisliğinin çok dar bir katagorisi. Dar olmasındaki kasıt sadece ÇED olması. İçerik bakımından farklı sektörlerde ki firmaların ÇED leri düşünüldüğünde tabanı oldukça geniş farklılıklar içeren hazırlanmasında nüanslar gerektiren bir katagori.

100 den fazla ÇED firmasının olması, yeterlilik tebliğinin "tecrübeli" eleman istemesi, firmaların bu gibi resmi izinleri 2. plana atmaları. Senin ÇED konusunda gelişiminin önünde ki ciddi engeller.

Benim sana tavsiyem ilk 3 ay "bedavaya" bir danışmanlık firmasında çalışman ve orada yapılan örneğin çalışma ruhsatı emisyon izni deşarj izni işletme belgesi arıtım işlemleri vs vs çalışmalarını görmek ve sana en uygun ve Türkiye projeksiyonu en doğru bölümü seçmen olacaktır. Kimbilir belki hepsinin olduğu Çevre Danışmanı olmak istersin.

Bedava lafından gocunma çekinme malesef bir şey öğrenmek istiyorsan bu böyle. Okulda sana sadece diploma verdiler neyin nasıl yapıldığını göstermediler.

Saygılarımla,