Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çed alanın kendimi geliştirmek istiyorum...

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında mcelik tarafından paylaşıldı.

1. mcelik

mcelik CMNet Üyesi

Slm arkadaşlar şuan işsizim.çevre mühendisi olarak çed alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım.değerli fikirleriniz önemli bilhassa bu alanda çalışan arkadaşlarım varsa yorum ve bilgilerini yazarlarsa sevinirim..

2. Gurleyen

Gurleyen CMNet Üyesi

slm mamiçelik,

ÇED Çevre mühendisliğinin çok dar bir katagorisi. Dar olmasındaki kasıt sadece ÇED olması. İçerik bakımından farklı sektörlerde ki firmaların ÇED leri düşünüldüğünde tabanı oldukça geniş farklılıklar içeren hazırlanmasında nüanslar gerektiren bir katagori.

100 den fazla ÇED firmasının olması, yeterlilik tebliğinin "tecrübeli" eleman istemesi, firmaların bu gibi resmi izinleri 2. plana atmaları. Senin ÇED konusunda gelişiminin önünde ki ciddi engeller.

Benim sana tavsiyem ilk 3 ay "bedavaya" bir danışmanlık firmasında çalışman ve orada yapılan örneğin çalışma ruhsatı emisyon izni deşarj izni işletme belgesi arıtım işlemleri vs vs çalışmalarını görmek ve sana en uygun ve Türkiye projeksiyonu en doğru bölümü seçmen olacaktır. Kimbilir belki hepsinin olduğu Çevre Danışmanı olmak istersin.

Bedava lafından gocunma çekinme malesef bir şey öğrenmek istiyorsan bu böyle. Okulda sana sadece diploma verdiler neyin nasıl yapıldığını göstermediler.

Saygılarımla,

çed alanın kendimi geliştirmek istiyorum... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Internetten meslek bilgilerini geliştirmek olanakları

Merhabalar, Eminim pek çoğunuz interneti mesleki bilgilerinizi geliştirmek, örnek aramak v.s. amaçlarla kullanıyorsunuzdur. Bu forumda kullandığımız web adreslerini, doküman indirilebilecek adresleri, on-line yayınları v.s. haber verirsek daha fazla kişinin yararlanmasını sağlarız diyorum. Ben ilk adresleri yazıyorum. www.wateronline.com, www.solidwaste.com gibi adresler çok yararlı. Ayrıca...
  2. emisyon ölçümünde çalışmak istiyorum..

İstanbul Üniversitesi çevre mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Bu dönem almakta olduğum Hava kirliliği ve ölçme teknikleri dersinde bir proje ödevim var.Emisyon ölçümü yapan bir laboratuvarda çalışmam ve bu çalışmalarımı raporlamam gerekiyor.Bana bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Sadece emisyon ölçümlerinin nasıl olduğunu uygulamalı öğrenmem gerek.Bu konuda yardımcı olabailecek varsa...
  3. Kendimi ihbar ediyorum

Eğer konuştururlarsa beni, oğlumun evlendiği gün şunları söylemeyi düşünüyorum: Üç oğlum bir kızım var malumunuz. Oğullarımdan küçük olan yani Umut Kırca 15 Temmuz’da Bodrum’da mütevazı bir törenle evlenecek. Evlilik törenleri önemlidir, kolay unutulmaz. Ardından ilk çocuğunun doğumu unutulmaz. Tavuk kadar bir şeyi getirip tutuştururlar eline, ne yapacağını bilemezsin, kolunu kanadını...
  4. Bitirme ödevi için yardım istiyorum

bitirme hocam bana 3 konu verdi bu konulardan 1 tanesi ile ilgili çalışma yapmamı söyledi Sürdürülebilir Su Yöntemi Atıksuların Yeniden Kullanımı Çöp Toplama Yerlerinin Yeniden Kullanımı bu konulardan hangi ile ilgi daha çok kaynak bulabilirim
  5. Sizlerle tanışmak istiyorum

merhaba ben Zehra, çevre mühendisliği öğrencisiyim.Meslektaşlarınla,sizlerle tanışmak isterim.