Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed başvurusu entegre tesis için

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında OnurGürbulak tarafından paylaşıldı.

1. OnurGürbulak

OnurGürbulak CMNet Üyesi

Taş ocağı işleten bir firma taş ocağının bulunduğu ruhsat sınır içerisine Kırma-Eleme tesisi yanında Hazır Beton Santrali ve Kireç Öğütücü Tesis kurmayı planlıyor. Taş ocağı ve Kırma-Eleme tesisi çok eskilerden beri çalıştırıldığı için ÇED kapsam dışındaydı normalde. Ancak, teknoloji yenilemesi ve üretim miktarında artış talepleri olduğundan EK-1'e göre ÇED başvurusu yapacak. Bu başvuruyu yaparken Hazır Beton Santrali ve Kireç Öğütücü Tesisi de içine alacak şekilde tek bir proje sunma şansı var mı acaba bu firmanın?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Evet, tek bir proje altında hazır beton, kırma eleme, kireç öğütme vs. üretimlerini sunabilirler.
    İyi çalışmalar

3. OnurGürbulak

OnurGürbulak CMNet Üyesi

Öncelikle teşekkür ederim. Ayrıca bu ÇED Olumlu kararı yada belgesi hepsini içine kapsayacak şekilde bir tane mi çıkar?

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Rica ederim. Evet tek bir belge başlığı altında üretimlerini için bir görüş çıkacaktır.

5. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Ancak şunu belirtmek isterim arkadaşlar; 08.04.2011 tarihinden itibaren orman sayılan alanlarda "Hazır Beton ve Asfalt Üretimi Yapan Tesisler"e izin verilmiyor.

K.ugur bunu beğendi.
  6. esra kokturk

esra kokturk CMNet Üyesi

hazır beton santrali ile ilgili biri bana yardım edebilirmi acaba?

Çed başvurusu entegre tesis için konusuna benzer içeriklerimiz
  1. belediyeler için entegre katı atık yönetim planı

arkadaşlar yakın zamanda hazırlayan biriliri varmı ben bitirmek üzereyim ama ilk oldu için paylaşıcam sorunlar var
  2. Kurulu tesis için ptd

mevcut demir cevheri tesisine yıkama ünitesinin eklenmesi nedeniyle yeniden valiliğe başvuru yapmamız gerekiyo. yalnız kurulu tesis için ptd prosedürü nedir yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Entegre tesis koordinat kayıt işlemleri

Merhaba Arkadaşlar Çevre izin portalında entegre tesisin koordinatlarını girerken tek bir koordinat(x,y) mı girilecek? Ben iki koordinat girmeye çalıştım ama sistem 2. koordinat kayıt kabul etmiyor. Ayrıca koordinat girişi yapılan sayfada katmanlar kısmında bertaraf tesisi, deşarj noktası yer alıyor. deşarj noktasının koordinatlarını mı girmemiz gerekiyor? Eğer deşarj noktası koordinatı...
  4. Entegre tesis Gfb başvurusu

Can Bey, İyi günler. firmamıza ait aynı vergi numaralı farklı sgk numaralı aynı adreste beton santrali ve parke taşı tesisismiz var. tek bir çevre görevlisi başvuru yapabilir mi? ÇBS de iki fabrikanında girişini yapıp KOÇ şifresi alınacak mı?
  5. Atiksu arıtma tesisleri için gfb başvurusu

Arkadaşlar merhaba, Bakanlığa atıksu arıtma tesisimiz için gfb başvurusunda bulunduk.Ancak başvurumuz bazı eksikliklerden dolayı kabul edilmedi. Bakanlık tarafımıza eksiklik konusunda net bir bilgi vermemiş. Kendilerine de ulaşamıyoruz. Daha önce atıksu arıtma tesisi için gfb başvurusu onaylanan birileri var ise bana yardımcı olabilir mi ? Tesis iş akış şeması ve proses özeti örneği gerekli...