Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed de ünvan değişikliği

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    bir arsada ÇED kapsam dışıdır yazısı alınmış. Bu arsa daha sonra başka firmaya satılmış ve satın alan firmada aynı işi yapacak. Arsa aynı değişik olan hiçbir şey yok. ÇED kapsam dışıdır yazısının şirket isminin değiştirilmesi için il çevreye dilekçe mi verilmesi gerek yoksa sıfırdan müracat edilecek . ÇED yazısı alınması için. Bu konuda bilgi verir misiniz

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

ÇED Görüşü (kapsamdışı) devri için dilekçe vermeniz uygun olur.
    ÇED Görüşü yokmuş gibi başvuru yaparsanız sıfırdan bir değerlendirme yapabilirler, zaman kaybı olur.
    İyi çalışmalar

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  3. Merve Yeşildağ

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Eke tapu koymam yeterli midir peki. ne koyulması uygun olur.

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Tapu, devraldığınıza ilişkin belgeler bir de ÇED taahhütü talep ediliyor genellikle
    (ÇED Görüşünde belirtilen tüm hususlara uyacağınıza dair).

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  5. Merve Yeşildağ

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Rica ederim kolay gelsin

7. asmin

asmin CMNet Üyesi

Merve Hanım ÇED Yönetmeliği Madde 21'de bakabilirsiniz..

bll_2081 ve Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  8. Merve Yeşildağ

peki proje özetlerini eski firmanın hazırladığını eke koyup onlara uyulacagına daır tahhutname düzenlesem olur mu?

9. Huriye Tatlı

Huriye Tatlı CMNet Üyesi

Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği-

Proje sahibinin değişmesi

MADDE 21 – (1) Proje sahibinin herhangi bir nedenle değişmesi durumunda; projenin yeni sahibi, devirle ilgili bilgi ve belgelerin tasdikli suretini, taahhütnamesini ve imza sirkülerini Bakanlığa/Valiliğe sunmakla yükümlü olup, projenin önceki sahibinin taahhüt ve yükümlülüklerini, devir tarihinden itibaren, başka bir işleme gerek kalmaksızın üstlenmiş sayılır.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  10. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

taahhüt derken yapı konusunda bi taahhüt mü yoksa eski sahibinin beyan etmiş olduğu taahhütlere aynen uyulacağına dair bi taahhüt mü?

11. Murat Uysal

Murat Uysal CMNet Üyesi

........................................................................................... kayıtlı taşınmaz üzerinde faaliyet gösteren “...............................” nin “.......................... ..............................” ne devri gerçekleştirilmiş olup; ................ Tesisinde herhangi bir değişiklik yapılmayarak, 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu Kanuna istinaden çıkarılan yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyacağımızı taahhüt ederiz. diye bir taahhütname vermiştim kabul görmüştü tesis devrinden kaynaklanan ÇED isim değişikliği için.

asmin bunu beğendi.
  12. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

murat bey teşekkür ederim ...

13. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Eski - Yeni kapasite raporları, devire ilişkin ticaret sicil gazeteleri, taahhütname, imza sirküleri ek olarak koyulmalı başvuru dilekçesine. Bir de en son başvurumuzda tüm evrakların noter onaylı olması istendi. Ancak daha önce noter onayı olmadan da başvuru yapmıştık. Bu konuda dosyayı inceleyen memura danışılması daha sağlıklı olabilir.

14. asmin

asmin CMNet Üyesi

Arkadaşlar vergi numarası,tesis kapasitesi vs değişme yok aynı firma adı sadece ünvanda bir kaç değişiklik yapılmışsa ne gibi bir yol izlenmeli?

15. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

işinizi görür inş.

Ekli Dosyalar:

16. asmin

asmin CMNet Üyesi

paylaşımınız için teşekkürler fakat paylaşımınız çevre izin ve lisansı için geçerli sanırım..çevre izin başvurusu yapılmamış olan işletme için ne yapılabilinir? İl Çevreye değiştiğine dair bir dilekçe vermek yeterli olur mu?

17. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Merhaba,

Ünvan değişikliği için "görüş" güncelleme isteğinize dair bir dilekçe hazırlayınız.
    Ek olarak;
    -Ünvan değişikliğini gösterir sicil gazetesi
    -Eski Çed Görüşü
    -Kapasite Raporu
    -(isteğe göre; taahhüt, imza sirküsü, yerleşim planı, iş akış vs.) ekleyip sunabilirsiniz.

18. Nefin

Nefin Misafir

ÇED YÖNETMELİĞİ
    Proje sahibinin değişmesi
    MADDE 21 –
    (1) Proje sahibinin herhangi bir nedenle değişmesi durumunda; projenin yeni sahibi, devirle ilgili bilgi ve belgelerin tasdikli suretini, taahhütnamesini ve imza sirkülerini Bakanlığa/Valiliğe sunmakla yükümlü olup, projenin önceki sahibinin taahhüt ve yükümlülüklerini, devir tarihinden itibaren, başka bir işleme gerek kalmaksızınüstlenmiş sayılır.

Buna göre ünvanınızın değiştiğini belirten ve yukarıdaki maddeye istinaden işlem yapılmasını istediğiniz bir dilekçe hazırlayıp, ekine ünvan değişikliği gösteren ticaret sicil gazetesi (aslı gibi olmalıdır), eski ÇED kararınıza uyacağınızı taahhüt ettiğiniz taahhütnamenizi, imza sirkülerini ve eski ÇED kararınızı koymanız yeterli olacaktır.

19. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Aynı durum için İl Çevre ile görüştüğümüzde; GFBsi olan tesisi için dilekçe ile ekinde yeni kapasite raporu (ünvan değişikliği yapıldıktan sonraki), eski kapasite raporu, ÇED yazısı, Ticaret Sicil Gazetesi olması yeterli olduğu söylendi.

20. Nefin

Nefin Misafir

Sizin bahsettiğiniz durum Geçici Faaliyet Belgesinin isim değişikliği için yapılan başvurudur. ÇED ünvan değişikliğinde projenin yeni sahibi, devirle ilgili bilgi ve belgelerin tasdikli suretini, taahhütnamesini ve imza sirkülerini Bakanlığa/Valiliğe sunmakla yükümlüdür.

Çed de ünvan değişikliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ünvan Değil, İnsan Çalışır

İNSAN MI ÇALIŞIR, ÜNVAN MI? Ünvanlar sayfalarca uzayıp gidiyor. Ünvanlar bir şey değil de onlara yüklenen anlamlar ortalığı karıştırıyor. Geçenlerde eğitim uzmanı bir arkadaşım "Koordinatör mü daha yukarıdadır, Direktör mü?" diye sordu. Ben de "kimi yukarıya koyduysan odur" dedim. 20 yıllık meslek hayatım süresince ünvandan kaynaklı demotive durumlara o kadar tanık oldum...
  2. Ünvan Değişikliği

Arkadaşlar; Herhangi bir konulu ÇEVRE İZNİ alıp unvan değişikliği için tekrardan başvuru yapan, Süreç Hakkında Bilgisi olan varmı?
  3. GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir. İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine...
  4. Unvan değişikliği [atık bildirimleri hk.]

Merhaba Arkadaşlar; A firmasının bildirimlerini yaparken; Firmanın sadece unvanı (B) değişmiştir (üretim, kapasite, adres vs. aynı). A Firmasının Ambalaj Bildirim ve Çevre Bilgi Sistemlerine girdiğimde firma bilgilerini güncellemek istiyorum, lakin ÇBS sisteminde sadece tesis bilgilerini güncelleyebiliyorum, firma bilgileri pasif. Ambalaj Bildirim Sisteminde de bazı bilgileri...
  5. Ünvan değişikliği (yeni uygulama hakk.)

Merhabalar, Daha öncesinde forumda arattırma yaptığımda ünvan değişikliği ile ilgili birkaç konuya rastladım. Ancak hepsi eski ve @Sedat Azizoğlu zamanından Sedat Bey zamanında sağolsun yardımcı olmuştu. Ama bence şu an ünvan değişikliği ile yenilemede başka evraklar isteniyor diye düşünüyorum; Örneğin; öncesinde 1) dekont 2) sicil gazetesi 3) kapasite raporu istenmekte imiş, Şu anki...