• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed gerekli değildir belgesi

Şerafettin SAİM

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
''Çed gereklİ deĞİldİr'' belgesİ almiŞ petrol ÜrÜnlerİ Üreten bİr fİrmanin kapasİte artiŞina gİtmesİ Üzerİne Çed İÇİn nasil bİr yol İzlenmelİdİr. İl Çevre mÜdÜrlÜĞÜne sunulmasi gereken evraklar nelerdİr.
Yardimlariniz İÇİn teŞekkÜrler.

Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

1/3 oranında kapasite artışı olması durumunda proje tanıtım dosyası yeniden hazırlanır.

bURDA KAPASİTE ARTIŞINDAKİ MAKSAD, YENİ PROSESLERİN EKLENMESİDİR. YANİ VAR OLAN PROSESLERİN ÜZRİNE BİYODİZEL ÜRETİMİNDEN VAZGEÇİP, YERİNE BAŞKA BİR ÜRÜN ÜRETMEK İÇİN O ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE AİT PROSESLER EKLENDİ. BUNUN İÇİN BİR BAŞVURU ŞART MI?

kardeşim EK-2
Kimya, petrokimya, ilaç ve atıklar
1- a) Kimyasalların üretimi, petrolden yağlama maddesi üretimi veya ara ürünlerin işlenmesi için projelendirilen tesisler (proses kaynaklı atığı ve yan ürünü olmayan sadece karışım yapan tesisler bu kapsamın dışındadır.),

siz bu maddeye mi tabisiniz? ve üretim olarak ne üretiyorsunuz

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

hazırlanılan çed raporunun çizgileri bellidir. proses değişikliği dediğiniz zaman yerine farklı makineler olacak farklı ürünler girecek ve farklı ürünler çıkacaktır. bu kapasite raporuna da ters düşer çed dosyasında anlatılanlara da bu durumda ceza uygulanır.

Şirket oalrak madeni yağ, yakıt katkıları, oto bakım ürünleri ve biyoyakıt üretimi yapıyoruz. Ancak üretmiş olduğumuz biyodizel prosesini üretimden kaldırdık ve yerine plastifiyen malzemesi üretilecek. ve daha önce çed gerekli değildir belgesi almıştık. şimdi tekrar il çevre müdürlğüne başvuru yapmamız gerekiyo mu?

herhangi bir üretimi prosesini kaldırmak yeniden çed görüşü almanıza sebep değildir. Ancak yeni bir üretim prosesi devreye almak (plastifiyen malzemesi üretilecek) eğer bu üretim çed e tabi ise görüş almanızı gerektirmektedir.