Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed gerekli değildir belgesi

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında saim tarafından paylaşıldı.

 1. saim

  saim CMNet Üyesi

  Merhaba,
  ''Çed gereklİ deĞİldİr'' belgesİ almiŞ petrol ÜrÜnlerİ Üreten bİr fİrmanin kapasİte artiŞina gİtmesİ Üzerİne Çed İÇİn nasil bİr yol İzlenmelİdİr. İl Çevre mÜdÜrlÜĞÜne sunulmasi gereken evraklar nelerdİr.
  Yardimlariniz İÇİn teŞekkÜrler.
   
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  1/3 oranında kapasite artışı olması durumunda proje tanıtım dosyası yeniden hazırlanır.
   
 3. saim

  saim CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  bURDA KAPASİTE ARTIŞINDAKİ MAKSAD, YENİ PROSESLERİN EKLENMESİDİR. YANİ VAR OLAN PROSESLERİN ÜZRİNE BİYODİZEL ÜRETİMİNDEN VAZGEÇİP, YERİNE BAŞKA BİR ÜRÜN ÜRETMEK İÇİN O ÜRÜNÜN ÜRETİMİNE AİT PROSESLER EKLENDİ. BUNUN İÇİN BİR BAŞVURU ŞART MI?
   
 4. Mustafa Parlayıcı

  Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  kardeşim EK-2
  Kimya, petrokimya, ilaç ve atıklar
  1- a) Kimyasalların üretimi, petrolden yağlama maddesi üretimi veya ara ürünlerin işlenmesi için projelendirilen tesisler (proses kaynaklı atığı ve yan ürünü olmayan sadece karışım yapan tesisler bu kapsamın dışındadır.),

  siz bu maddeye mi tabisiniz? ve üretim olarak ne üretiyorsunuz
   
 5. Mustafa Parlayıcı

  Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  hazırlanılan çed raporunun çizgileri bellidir. proses değişikliği dediğiniz zaman yerine farklı makineler olacak farklı ürünler girecek ve farklı ürünler çıkacaktır. bu kapasite raporuna da ters düşer çed dosyasında anlatılanlara da bu durumda ceza uygulanır.
   
 6. saim

  saim CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  Şirket oalrak madeni yağ, yakıt katkıları, oto bakım ürünleri ve biyoyakıt üretimi yapıyoruz. Ancak üretmiş olduğumuz biyodizel prosesini üretimden kaldırdık ve yerine plastifiyen malzemesi üretilecek. ve daha önce çed gerekli değildir belgesi almıştık. şimdi tekrar il çevre müdürlğüne başvuru yapmamız gerekiyo mu?
   
 7. nilbayram

  nilbayram CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  herhangi bir üretimi prosesini kaldırmak yeniden çed görüşü almanıza sebep değildir. Ancak yeni bir üretim prosesi devreye almak (plastifiyen malzemesi üretilecek) eğer bu üretim çed e tabi ise görüş almanızı gerektirmektedir.
   
 8. saim

  saim CMNet Üyesi

  Cevap: ''Çed gereklİ deĞİldİr belgesİ

  Yardımlarınız için teşekür ederi.
   
Çed gerekli değildir belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler

  Geçici faaliyet belgesi için gerekli belgeler : 1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri...
 2. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

  Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
 3. Çed gerekli değildir kararı alınırken..

  arkadaşlar Çed gerekli değildir kararı almak için Taahhütname örneği olan varsa acil paylaşabilir mi teşekkürler..
 4. Çed gerekli değildir alınan tesisin taşınması?

  merhaba arkadaşlar, çed gerekli değildir alınmış bir tesis 1 km kadar mesafede başka bir araziye taşınacak. alınan Çed gerekli değildir kararı geçerli olur mu? tesis kapasitesi, makina ve işleyişi tamamıyle aynı herhangi bir değişiklik yok. yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar...
 5. Çed gerekli değildir güncellenmesi

  Merhaba, 2007'de alınmış olan ÇED Gerekli Değildir belgemizi güncellememiz için gerekenleri söyleyebilecek bir arkadaşım var mı ?